Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G - Astra G automat, sport. Trzesie sie na sporcie i nie przyspiesza.

astra2sport 09 Kwi 2016 13:45 831 0
    astra2sport
    Poziom 2  
    Witam.
    Otóz tak, moja Astra 2000r, 1.8. bezyna-gaz.
    Pewnego dnia Astra odmówiła mi posłuszeństwa (podczas wyprzedzania tira na Sporcie zaczeła sie trzasc) z ledwoscia wyprzedziłem tira, odejmujac nogi z gazu, przy kazdym przyspieszeniu działo sie tak samo, jakos dojechalem do domu.Astra miala wymieniany rozrząd ok 3,5 mies temu ( po wymianie miala przejechane 2 tyś.km ) zaczeła dziwnie chodzic i czasami gasnąć. Ok. 3 mies temu miałem Astrą wypadek , do wymiany poszły wahacze , filtr powietrza. Od tamtego czasu zaczeły dziac sie cyrki . Autem jeździłem przez kolejny miesiąc i zaobserowalem wahania obrotów i czasami gaśniecie tuż po odpaleniu. Pod koniec miesiąca jazdy podczas wyprzedzania na(S) sporcie zaczał sie trząść i jakby palic na mniej garów. Auto poszlo do mechanika , pierwsza diagnoza - sterownik do wymiany. Sterownik został wysłany do serwisu Opla. Po wymianie sterownika na nowy było dokładnie to samo, tylko teraz w ogole nie wchodził na obroty, tzn. odpalil chwile pochodzil i gasł( nie szło w ogole jeździc). Nastepna diagnoza mechanika- uszczelka pod głowica ( tym razem sprawdzona diagnoza) Auto mialo nierównomierne ciśnienie na garach oraz w 3 i 4 garze przedmuchiwalo ciśnienie z jednego na drugi.Po sciągnieciu głowicy okazało się , iż uszczelka do wymiany oraz tłoki ( 1 i 4) były uszkodzone od jazdy jak nierówno chodził. Tłoki wymienone na nowe wraz z panewkami , wszystko zamontowane , szlif głowicy zrobiony . Opel Astra o dziwo odpala i chodzi normalnie , lecz przy doduszeniu gazu do podłogi zaczyna sie trząść ( moim zdaniem dostaje za duzo paliwa i sie dławi ) trzesie się, nie ma mocy , po chwili jazdy jak sie "trzesie" objawy przechodza tzn. nie możn wrzucać go na maksymalne obroty podczas jazdy. Na postoju można wcisnąć gas do dechy i się nie trzesie . Dochodzi teraz problem ze Sportem (S) podczas wciśniecia przycisku Auto ma takie same objawy jak przy doduszeniu pedalu do podłogi. . Jeżdże tym autem teraz , lecz jest słabsze i nie ma takiej mocy jak kiedys.
    Na naprawe wydałem ok.1500 zł aż rece opadaja. Żaden mechanik nie wie co może mieć wine , dlatego wypowiadam się na forum i liczę na pomoc.