Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko-zamrażarka Amica AK 310 pracuje prawie non-stop.

25 Cze 2005 14:16 4533 8
  • Poziom 2  
    Witam i proszę o pomoc.
    Tak jak napisałam w temacie, od paru tygodni moja Amica pracuje prawie non-stop, może z raz albo dwa dziennie uda mi się ją namierzyć, że nie chodzi. Do tej pory nie miałam z nią żadnych problemów. Na tylnej ściance jest szron, sprawdzałam nawet temperaturę w środku termometrem pokojowym - ok. 7 stopni. Co ciekawe jak ją na chwilę wyłączę (pokrętło na zero) i potem załączę, to chodzi 2-3 sekundy, potem się wyłącza (słychać cyknięcie), a po jakichś kilku-kilkunastu minutach załącza się i znowu pracuje non-stop. Nie wiem czy to coś pomoże ale czarny agregat z tyłu jest gorący, rurki są ciepłe, a w takim małym pojemniczku z tyłu jest trochę wody. Na oko nie widać żadnych uszkodzeń.
    Pomóżcie Panowie, co to może być i ile mnie to może kosztować, bo nie znam żadnego fachowca od lodówek, a nie chcę utopić pieniędzy na "fachowca" rodem z Usterki.
  • Poziom 17  
    witam.Wymienioną temperaturę uzyskujesz mając ustawione pokrętło regulatora na ???.
    Nie chcę prorokowac lecz z opisu wynika że do uzupełnienia czynnik chłodniczy.Nie kombinuj z włączaniem i wyłączaniem lodówki raz po raz bo uszkodzisz uzwojenie rozruchowe.To pyknięcie to efekt zadziałania wyłącznika nadmiarowo-prądowego(różnica ciśnień w układzie).Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Pokrętło mam cały czas na 1, choć przestawiałałam też na 2 i 3 ale nie zauważyłam różnicy. A ten ubytek czynnika chłodniczego to normalna sprawa wynikająca ze zużycia (lodówka ma już 4 i pół roku), czy też może jakiś wyciek?
    Ile taka usługa może kosztować?
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    Bleble napisał:
    jeśli to jest jeszcze wersja z pojemnikiem na skropliny obok sprężarki to najczęściej tam robi się nieszczelność
    jest to robota dla fachmana od chłodnictwa i to nie takiego co tylko uzupełni czynnik,ale sprawdzi szczelność

Późniejsze wersje (tej rurki) były izolowane...
    Blokada układu, nieszczelność, słaba sprężarka; (rzadko termostat)
  • Poziom 2  
    No właśnie to jest ta wersja z pojemniczkiem, jest w nim trochę wody, a rurka która przez niego przechodzi jest trochę zardzewiała.
    W każdym razie dzięki za odzew, jutro dzwonię po serwis.
  • Specjalista AGD
    Nie ruszaj tej rurki i do czasu przyjazdu chłodnika nie wyłączaj lodówki.
  • Poziom 1  
    Witam i pytam.Jestem po naprawie tzn.usunięciu nieszczelności,oczyszczeniu układu,napełnienie nowym gazem i....Po 2 misiącach agregad non stop pracuje.Wyłączam,rozmrażam,nie używam i co?Tak jak poprzednio ód z prawej strony głównie,temperatury w chłodziarce dobre,zamrażalnik -28.W serwisie było dobrze a u mnie nie bardzo.Jak najlepiej sprawdzic termostat mając do dyspozycji miernik i drugą lodówko-zamrażarkę?Pozdrawiam.Czekam na szybką poradę bo nie wiem czy iśc na udry z srewisem czy samemu sprawdzic lub kupic nowy termostat.
  • Poziom 20  
    Niestety nadal masz ubytek czynnika (zapewne).