Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko-zamrażarka Amica AK 310 pracuje prawie non-stop.

25 Cze 2005 14:16 4695 8
 • Poziom 2  
  Witam i proszę o pomoc.
  Tak jak napisałam w temacie, od paru tygodni moja Amica pracuje prawie non-stop, może z raz albo dwa dziennie uda mi się ją namierzyć, że nie chodzi. Do tej pory nie miałam z nią żadnych problemów. Na tylnej ściance jest szron, sprawdzałam nawet temperaturę w środku termometrem pokojowym - ok. 7 stopni. Co ciekawe jak ją na chwilę wyłączę (pokrętło na zero) i potem załączę, to chodzi 2-3 sekundy, potem się wyłącza (słychać cyknięcie), a po jakichś kilku-kilkunastu minutach załącza się i znowu pracuje non-stop. Nie wiem czy to coś pomoże ale czarny agregat z tyłu jest gorący, rurki są ciepłe, a w takim małym pojemniczku z tyłu jest trochę wody. Na oko nie widać żadnych uszkodzeń.
  Pomóżcie Panowie, co to może być i ile mnie to może kosztować, bo nie znam żadnego fachowca od lodówek, a nie chcę utopić pieniędzy na "fachowca" rodem z Usterki.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 17  
  witam.Wymienioną temperaturę uzyskujesz mając ustawione pokrętło regulatora na ???.
  Nie chcę prorokowac lecz z opisu wynika że do uzupełnienia czynnik chłodniczy.Nie kombinuj z włączaniem i wyłączaniem lodówki raz po raz bo uszkodzisz uzwojenie rozruchowe.To pyknięcie to efekt zadziałania wyłącznika nadmiarowo-prądowego(różnica ciśnień w układzie).Pozdrawiam
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 2  
  Pokrętło mam cały czas na 1, choć przestawiałałam też na 2 i 3 ale nie zauważyłam różnicy. A ten ubytek czynnika chłodniczego to normalna sprawa wynikająca ze zużycia (lodówka ma już 4 i pół roku), czy też może jakiś wyciek?
  Ile taka usługa może kosztować?
  Dziękuję i pozdrawiam.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 1  
 • Poziom 2  
  No właśnie to jest ta wersja z pojemniczkiem, jest w nim trochę wody, a rurka która przez niego przechodzi jest trochę zardzewiała.
  W każdym razie dzięki za odzew, jutro dzwonię po serwis.
 • Specjalista AGD
  Nie ruszaj tej rurki i do czasu przyjazdu chłodnika nie wyłączaj lodówki.
 • Poziom 1  
  Witam i pytam.Jestem po naprawie tzn.usunięciu nieszczelności,oczyszczeniu układu,napełnienie nowym gazem i....Po 2 misiącach agregad non stop pracuje.Wyłączam,rozmrażam,nie używam i co?Tak jak poprzednio ód z prawej strony głównie,temperatury w chłodziarce dobre,zamrażalnik -28.W serwisie było dobrze a u mnie nie bardzo.Jak najlepiej sprawdzic termostat mając do dyspozycji miernik i drugą lodówko-zamrażarkę?Pozdrawiam.Czekam na szybką poradę bo nie wiem czy iśc na udry z srewisem czy samemu sprawdzic lub kupic nowy termostat.
 • Poziom 20  
  Niestety nadal masz ubytek czynnika (zapewne).