Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pc - Artefakty i czarny ekran przy uruchamianiu PC

Golden123 09 Apr 2016 14:33 1197 9
Optex
    Golden123
    Level 2  
    Witam, mam następujący problem, wczoraj grając w CsGo komputer zaczął się dziwnie zachowywać, zaczęły wyskakujące liczne artefakty co 1-2 sekundy, w pewnym momencie wyskoczył na cały ekran szare pionowe pasy i komputer się zawiesił, zrestartowalem go, pojawiło się okno o restarcie komputera i opcjach zaawansowanych, przeszedłem dalej i na ekranie się pojawiło czarne tło z paroma kolorowymi paskami, wyłączyłem go, wyczyscilem go, dałem mu odpocząć, gdy włączyłem go działał normalnie wiec zainstalowałem nowe stery do karty graficznej i po 15 minutach znowu zaczęło sypać artefaltami ze obraz był nieczytelny.Teraz gdy chce go włączyć, sytuacja się ponawia, czarny ekran i parę pasków i mogę wejść tylko do biosu w którym też ciężko się poruszać bo obraz nie jest czysty (zielone prostokaty)
    I tutaj mam parę pytan:
    Czy winowajca jest karta graficzna?(nie mam zamiennika żeby sprawdzić czy to ona)
    Jak wygląda oddanie komputera na gwarancję gdy komputer jest z morele?
    Co mogę zrobić w domowych warunkach w czasie weekendu gdy nie mam pomocy serwisu?
    Czy mogę odzyskać dane z samoprzylepnych kartek z windowsa (głupie ale mam tam ważne rzeczy)

Specyfikacja
    Intel i5 3350p
    AMD r9 270 OC edition od msi
    Płyta msi b75ma-e33
    Zasilacz corsair vs450
    Ram 4gb nie wiem jaki
    Win 8.1 64
    Przepraszam za chaotycznosc ale pisze z tel i dziękuję za pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Optex
  • Helpful post
    borken007
    Level 19  
    Karta graficzna do wymiany. Jeżeli masz jeszcze gwarancje to oddaj do naprawy. Jak chcesz skorzystać z komputera żeby zgrać dane, to wyjmij kartę graficzną ze slotu i podłącz monitor do karty zintegrowanej na płycie głównej.
    Golden123
    Level 2  
    A nie wiesz jak mam to oddać na morele? Wsadzić w paczkę i tyle?
  • Optex
    borken007
    Level 19  
    Nie wiem jak to wygląda w morele, ale myślę że w internecie znajdziesz niezbędne informacje. Możesz też zadzwonić na infolinie.
    Golden123
    Level 2  
    Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale 3350p nie na integry wiec nie mogę tego zrobić, tak?
    junior84
    Level 22  
    Informację o sposobie załatwiania zgłoszeń serwisowych w morele.net znajdziesz na ich stronie :
    Zakładka : Serwis, reklamacje, zwroty => zgłoś produkt

Aby na Twojej płycie działała grafika musisz mieć procesor ze zintegrowanym układem.
    młody14
    Level 37  
    Jeżeli bardzo Ci zależy na tych danych możesz kupić dosłownie za parę zł jakąś bardzo starą kartę pod PCI. Za ok. 5zł można trafić na sprawny egz.
  • Helpful post
    wentyl215
    Level 19  
    Twoja płyta ma zintegrowaną grafikę, więc proponuję zobaczyć czy w biosie da się wyłączyć szynę PCI-E, lub dać priorytet dla VGA ze zintegrowanego wyjścia.

Jeśli jest taka możliwość to zmień, zapisz i wyłącz komputer. Przed włączeniem podepnij monitor do zintegrowanego VGA, system ci pójdzie i będziesz mógł swobodnie przed reklamacją pozgrywać ważne dla ciebie rzeczy ;)
    Golden123
    Level 2  
    Nie miałem kabla pod VGA, poszedłem po faktury na gwarancję i tam znalazłem mojego starego gt8500 gainwarda i działa w miarę dobrze, obsługuje 1920x1080 i mogę chociaż pograć w WoTa, wyślę kartę na gwarancję i zobaczę co da się zrobić.