Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch kgn 36a91 - Głośno pracuje przy zamknięciu drzwiczek- wentylator?

boogyman23 09 Kwi 2016 15:40 1923 3
  • #1 09 Kwi 2016 15:40
    boogyman23
    Poziom 9  

Witam.
    Mam tą lodówkę 8 lat. Ostatnio zawył w niej alarm- wyłączyłem lodówkę i było ok, a teraz po kilku dniach jak zamkniete są drzwiczki to mi głośno pracuje tak jakby wpadała w jakieś wibracje. Jak otwieram drzwiczki od lodówki lub zamrażarki przestaje i znowu jak wcisnę przycisk ten od zamykania (czy to no frost jest) to zaczyna wariować.
    Jednym słowem jak drzwiczki zamknięte hałasuje, jak otwarte problem znika.
    Odpiąłem ten plasticzek co odpowiada za wciskanie tego przycisku (myślałem że problem zniknie)i lodówka faktycznie nie brzęczy, ale wtedy chyba nie chłodzi , albo gorzej chłodzi.
    W załączniku filmik gdzie ukazany jest problem oraz dwa przyciski w zamrażarce i lodówce. jeżeli ich nie wcisnę lodówka pracuje poprawnie, ale po 2 godzinach znowu włącza się głośna praca i wariuje. Ten przycisk czarny co wskazuje palcem w zamrażarce zdemontowałem i tak jak wspominałem 1h 2h lodówka pracowała ok ale słabiej chłodziła (tak mi się wydawało, teraz zmierzę temperaturę)
    Oto podobne tematy (linki).
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic752241.html#4272652
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1502146.html#7344821

Najgorzej że nie mogę jej wyjąć bo jest bardzo zabudowana, pół kuchni musze demontować :( Czy da się coś z tym zrobić na miejscu ?
    Proszę o pomoc. W załączniku filmik.
    Dziękuję

2 3
  • #2 09 Kwi 2016 16:29
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Idziesz dobrym tropem, ewidentnie słychać że problem leży po stronie wentylatora.Prawdopodobnie zrobiła się bryła lodu i łopatki ocierają o nią, ewentualnie śmigło ociera o obudowę.Do usunięcia usterki nic nie musisz przestawiać ani lodówki ruszać z miejsca.
    Masz dwa wyjścia:
    1.rozmrozić zamrażalkę, ale tak p0rządnie ok 48h
    2.zdemontować osłonę parownika i oczyści z lodu(parownik znajduję sie w zamrażalniku na górze).Z postu wynika że nie robiłeś tego nigdy więc polecam rozwiązanie numer jeden- zakładając że problem leży w oblodzeniu wentylatora.

Dodano po 1 [minuty]:

0
  • #3 09 Kwi 2016 17:40
    boogyman23
    Poziom 9  

Dzięki za poradę. CHyba naprawdę pozostaje mi rozmrożenie, ale myślisz ze problem leży w zamrażarce. Lodówka już mi słabo chłodzi. Jest 15 stopni w środku:( A hałas coraz gorszy.

0
  • #4 10 Kwi 2016 09:43
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    To jest lodówka no-frost, chłodziarka jest chłodzona zimnym powietrzem z zamrażalnika poprzez wentylator.Oblodzenie wentylatora powoduję słabe chłodzenie w chłodziarce.

1