Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik wysokotonowy

orkidez 09 Kwi 2016 15:42 972 10
  • #1 09 Kwi 2016 15:42
    orkidez
    Poziom 9  

Witam

Chciałbym prosić szanowne grono o pomoc w budowie kolumn.

Mam głośniki Eminence Delta 15lfa w obudowach Hand Box pl-302 chciałbym zbudować z tego kolumny i potrzebował bym porady jaki (lub jakie) głośnik wysokotonowy do tego dobrać.

Będę potrzebował także zwrotnic (jak ktoś byłby tak dobry i wyczarował jakiś schemat to mam lutownicę i nmiem się nią posługiwać)

Zestaw będzie zasilany końcówką Elmuz 2x300w

Prosił bym o propozycję raczej budżetowe.

Zestaw tworzę dla moich synów którzy weszli w wiek organizacji dyskotek i prywatek (świetlice,szkoła,mieszkania)

Będę wdzięczny za wszelką pomoć.
    Pozdrawiam

• #2 10 Kwi 2016 18:58
    orkidez
    Poziom 9  

Kolega ma kilka sztuk Tonsili GDWT 9/80/5 myślę o zamontowaniu po 2 szt do kolumny.

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

A może po jednym GDWT 12-19/150

• #3 11 Kwi 2016 13:20
    orkidez
    Poziom 9  

Zamówione GDWK 12/19/150

Pomoże ktoś ze zwrotnicami

• #4 11 Kwi 2016 19:45
    orkidez
    Poziom 9  

Inaczej .Czy ktoś podejmie się wykonania dla mnie zwrotnic?
    Oczywiście odpłatnie

• Pomocny post
    #5 11 Kwi 2016 20:22
    marian133
    Poziom 37  

Widzę ża Pan w gorącej wodzie kąpany.
    Jeśłi te kolumny mają służyć do nagłaśniania czegokolwiek, to już na starcie zrobił pan błąd i zamówił Tonsila.

Ok, nikt nie odpisywał, ale pewnie dlatego że odechciewa się cały czas pisać to samo, że nie ma do głośników X (w tym przypadku Pana głośników) zwrotnicy, ani też nie ma uniwersalnych zwrotnic. Pozostają tylko pomiary lub szukanie drivera którego już ktoś połaczył (za sprawą pomiarów) z tą Deltą. Tyle że na 100% taki driver to nie budżetowa sprawa.

Patrząc na charakterystyki obu głośników, nie ma szans aby je zgrać ze sobą w poprawny sposób, ponieważ będzie dziura na średnicy.

Najtańszą dobrą opcją jest zakup D800 STX-a: http://stx.pl/d-12-800-8-ti.html + horn. Do tego pomiary, np. u Granata i były by fajne kolumny.
    Oczywiście Ja bym polecił już lepszy driver do tych Delt, no ale jak ma być budżetowo...

• #6 11 Kwi 2016 20:54
    orkidez
    Poziom 9  

Tak jestem ,, gorącej wodzie kąpany"
    A właściwie życie i praca wymaga ode mnie podejmowania szybkich decyzji czasami błędnych (wiele za nie nie dałem ryzyko nie było duże)

Delty i obudowy były zalążkiem projektu (dostałem je jako dowód wdzięczności ) Delty na pewno były orginalnie w tych obudowach ( wysokotonowe marnej jakości bo orginalne się prawdopodobnie popaliły,zwrotnice dorabiane w tragicznym stanie.
    Tonsile kupiłem po przeczytaniu dobrych opinii o nich.
    Specjalistą od kolumn nie jestem dlatego prosiłem o pomoc nie uzyskałem jej a więc działam sam . Może się uda a jak nie to trudno tak czy inaczej czegoś się nauczę.
    Jak mi nikt nie pomoże to zwrotnicę też w razie czego dobiorę jakieś ,,gotowce".

Bardzo dziękuję za jakiś odzew bo już głupio mi było pisać samemu. :-)

• #8 12 Kwi 2016 06:41
    orkidez
    Poziom 9  

ad.marian133

Pewnie za bardzo kombinuję ale może dołożyć jakiś średniotonowiec miejsca powinno wystarczyć

• #9 12 Kwi 2016 08:58
    nici
    Poziom 33  

Nie pisz postu pod postem , bo to nie przyspieszy potencjalnej odpowiedzi.

• Pomocny post
    #11 12 Kwi 2016 16:34
    DjMapet
    Poziom 42  

To nie ma większego sensu, bo zaprojektowanie trójdrożnej zwrotnicy będzie nie lada wyzwaniem, nawet dla zaawansowanego konstruktora i to po dokonaniu pomiarów.
    Poza tym GDWT 12 19/150, przeznaczony jest do kolumny o mocy do 150W, przy cięciu w okolicy 4,5 kHz. W jednej paczce z tym Eminence, mogą nie przetrwać jednej imprezy
    Jeśli możesz, to zwróć te twetery lub wymień na coś pożytecznego (np kable, elementy do zwrotnicy?) a jak nie, to sprzedaj.

Rozważ zakup D-800 i wysłania jednej paczki na pomiary do Granata.

Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME