Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha DVD-S661 nie wysuwa się napęd

09 Kwi 2016 15:51 1020 5
  • Poziom 2  
    Cześć, mam problem z moim DVD firmy Yamaha model S661

Yamaha DVD-S661 nie wysuwa się napęd
    Nie wysuwa się napęd po kliknięciu przycisku.

Rozkręciłem wszystko ale mimo tego nie umiem zdiagnozować problemu. Siłowo nie potrafię wyciągnąć napędu, ponieważ opór jest tak duży że prawdopodobnie bym coś złamał.

Kondensatory wyglądają ok.

Prędzej dvd miało problem z odtwarzaniem niektórych płyt. Raz było w serwisie i chyba cały komponent został wymieniony.

Dodaję film przedstawiający zachowanie napędu po kliknięciu "Open". Czy jestem w stanie to samemu naprawić?
    Jednak nie mogę dodawać linków, ale może dzięki temu komuś uda się rozwiązać mój problem. Żeby zobaczyć na końcu youtube.com dodajcie /watch?v=u3Rd-QM0Sm4

Jeśli nie, to czy warto w ogóle to naprawiać (ewentualnie naprawić i sprzedać)? Z tym dvd są same problemy - zdjęć na usb nie da się oglądać bo ładują się bardzo długo. Nie czyta części płyt itp.
  • Moderator
    Ręcznie pokręć silniczkiem od mechanizmu wysywu tacki. Sprawdź czy nie jest blokowany sam mechanizm, załącz zdjęcia.
  • Poziom 2  
    Dzięki Dzimi. Udało mi się odblokować mechanizm, jednak i tak niestety DVD nie czyta płyt :/ Pojawia się komunikat no-disc. Laser wyczyściłem wacikiem nasączonym izopropanolem, jednak to nie pomogło.

Całego napędu nie kupię, bo raczej nie warto. Ma ktoś jakieś pomysły.
  • Poziom 27  
    Spróbuj odczytać jaki tu jest typ lasera.
  • Poziom 2  
    phantom48 napisał:
    Spróbuj odczytać jaki tu jest typ lasera.

Gdzie to sprawdzę?
  • Poziom 27  
    A na samej głowicy nie ma jakiś oznaczeń?.