Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błędy przy starcie biosu po wymianie bateri

marcin2614 09 Apr 2016 18:31 714 6
    marcin2614
    Level 11  
    Witam.
    Laptop to IBM T23 . Tak jak w temacie, wszystko zaczeło sie od wymiany baterii, tej od pamięci cmos. Laptop po wyłaczeniu od zasilacza gubił date w biosie. Ustawiłem i odpalał normalnie. Bateria była złom 0V. Po wymianie CR 2032 3V zaczeły wyskakiwac błędy.
    Podczas ładowania biosu:
    -Resource conflict -alloocation error static node #00,
    -check date and time settings,
    -system cmos checkum bad default configuration used.
    Wszelkie ustawienia typu:
    Discard changes, czy Load setup defaults nie pomagają.
    Po wyciągnieciu bateri jest tylko jeden błąd error time setings i po ustawieniu daty laptop odpala z windowsem.
    Co może byc nie tak?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    bogiebog
    Level 43  
    Dobrze podłączyłeś bieguny nowej bateri ?
    marcin2614
    Level 11  
    Dzięki za naprowadzenie.Ale plus czerwony na góre bateri czyli na tą płaską strone.A minus czarny na dół czyli lekki brzuszek bateri.Orginalnie było to zgrzane blaszka do bateri.Oderwałem te blaszki razem z kabelkami od bateri teraz tylko przykleiłem taśmą.Bo bateri nie można lutować.Wyciągłem teraz baterie razem z przewodami i kostką.Sprawdziłem biegunowośc i napiecie na kostce a tu zero.Napięcie pojawia sie dopiero po docisnięciu blaszek do bateri.Jak to dobrze zrobić by to łączyło. Błędy przy starcie biosu po wymianie bateri
    kokapetyl
    Level 43  
    marcin2614 wrote:
    przykleiłem taśmą.Bo bateri nie można lutować

Ja jednak lutuję, jak jest taka konieczność. Oczywiście trzeba to robić ostrożnie.
    CodeBoy
    Level 27  
    "bateria Litowa 3V CR2032 lutowana do druku pionowa"
    Są gotowce.

Moderated By RADU23:

Link do aukcji usunąłem, pozostawiając opis.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

marcin2614
    Level 11  
    Nie udalo mnie sie przylutować baterii.Widocznie za mocno przygrzałem i bateria pękła i rozszczelniła się.Po szukam takiej z postu wyżej przygotowanej do lutowania.Może uda mi sie kupic na miejscu jesli nie pozostaje sklep internetowy.
    marcin2614
    Level 11  
    Dostałem baterie taką do przylutowania przewodów i to w pierwszym sklepie elektronicznym.Przylutowałem przewody z wtyczką i poskładałem.Przy próbie bez zasilacza jest ok niema błędów a date w biosie pamięta.Zobacze jeszcze jutro czy się nie poprzestawia.