Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeciekający przy grzałce bojler, czym uszczelnić?

inzyniermagister 09 Kwi 2016 20:26 3705 9
  • #1 09 Kwi 2016 20:26
    inzyniermagister
    Poziom 2  

Być może podobny temat się już pojawił, jeżeli tak to przepraszam, że się powtarzam, ale zależy mi bardzo na czasie. Mam problem. Przez jeden z elementów anody bojlera cieknie woda. Czy wystarczy ten element dodatkowo uszczelnić (jeżeli tak, to czym), czy może należy go wymienić. Nie jestem specjalistą, dlatego ciężko posługiwać mi się specjalistycznym słownictwem.

Przeciekający przy grzałce bojler, czym uszczelnić?

1 9
  • #2 09 Kwi 2016 20:32
    zdzichra
    Poziom 29  

To wygląda na grzałkę nie na anodę.Raczej tego na stałe nie uszczelnisz ale możesz po dokładnym oczyszczeniu poksilina to uszczelnić.Jak długo podziała nie wiem na chwilę do zakupu nowego bojlera powinno wytrzymać

2
  • #3 09 Kwi 2016 21:52
    inzyniermagister
    Poziom 2  

W przypadku uszczelnienia - czy jest jakieś ryzyko, że mogę zrobić coś niepoprawnie i może np. dojść do jakiegoś zwarcia w trakcie działania. Wolałbym uniknąć jakichkolwiek pożarów itd. :) w końcu taki bojler jest włączony non stop.

0
  • #4 09 Kwi 2016 22:00
    zdzichra
    Poziom 29  

Jak się rozszczelni to sąsiada zalejesz może też być zagrożeniem porażenia prądem elektrycznym.Dlatego napisałem ,że do wymiany na nowy-to jest najskuteczniejsza metoda naprawy

1
  • #5 15 Kwi 2016 21:02
    501toyota
    Poziom 15  

inzyniermagister napisał:
    dlatego ciężko posługiwać mi się specjalistycznym słownictwem.

To jest grzałka. Jest niepodłączona więc zwarcia nie zrobi, ale zaleje sąsiada. Fachowiec by ją wykręcił i zaślepił korkiem. Jeżeli jest jeszcze w co wkręcić ten korek i zasobnik/gwint w mufie, nie jest zgnity.

Poksiliny i tego typu wynalazki sobie daruj, jak nie chcesz, któregoś pięknego dnia wstając z łóżka, stąpać po kałuży wody na podłodze :D Za duże ryzyko zalania dobytku :idea:

0
  • #6 17 Kwi 2016 21:34
    brzoza59
    Poziom 12  

Witam! wszystkich fachowczyków zamiast koledze doradić to piszecie brednie.Każdy bojler ma dekielek który sie demontuje razem z grzałką , wiec niech go odkreci grzałka na wierzchu uszczeli zamontuje i po kłopocie .Pozdrawiam

0
  • #7 18 Kwi 2016 06:13
    zdzichra
    Poziom 29  

brzoza59 napisał:
    Witam! wszystkich fachowczyków zamiast koledze doradić to piszecie brednie.Każdy bojler ma dekielek który sie demontuje razem z grzałką , wiec niech go odkreci grzałka na wierzchu uszczeli zamontuje i po kłopocie .Pozdrawiam

O wielki fachowcu ,a zdjęcie widziałeś?Już widzę jak od środka uszczelnisz.Tylko wymiana jest skuteczna na 100%

0
  • #8 18 Kwi 2016 06:23
    mod22
    Poziom 28  

brzoza59 napisał:
    bojler ma dekielek który sie demontuje razem z grzałką

Potwierdzam. Nie piszcie bzdur. Ewentualnie wymiana całej grzałki z deklem. Jak wam w samochodzie padnie np alternator to wymieniacie samochód na nowy?

0
  • #9 18 Kwi 2016 06:30
    zdzichra
    Poziom 29  

mod22 napisał:
    Jak wam w samochodzie padnie np alternator to wymieniacie samochód na nowy?

Nie ale jak padnie silnik to należy rozważyć wymianę auta bo sam nowy silnik może być mało opłacalny

0
  • #10 03 Maj 2016 09:13
    inzyniermagister
    Poziom 2  

Temat zamknięty. Koszt nowej kryzy plus montaż przewyższył koszt zakupu nowego bojlera.

0