Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Micra - proszę o sprawdzenie konfiguracji na schemacie i poradę.

gcdn 09 Kwi 2016 21:01 1257 10
  • #1 09 Kwi 2016 21:01
    gcdn
    Poziom 9  

Witam znawców Modułu Alarmowego Satel Micra i nie tylko.

Kupiłem zestaw do powiadamiania SMS-em do garażu. Będę mógł wszystko zainstalować i sprawdzić dopiero za dwa tygodnie, więc wcześniej przygotowałem sobie "dokumentację". Proszę o sprawdzenie i porady czy dużo naknociłem.

Opcje wejścia /wyjścia:
    na razie mam któtki czas ustawiony do testów;
    Wejścia przewodowe: [TMP]Sabotaż - podłączony szeregowo do modułu z OPT -obudowa
    Wyjście 1 / Wyjście 2: krótkie czasy na testy na razie

Powiadamianie CLIP/SMS:
    starałem się ustalać jak najbardziej zrozumiałe komunikaty
    czy taka ew. konfiguracja jest ok?

Zestaw składa się z tego co widać na malunku + sygnalizator SP 4001 widoczny na czerwono. Wszelkie poprawki mile widziane.
    Pozdrawiam

0 10
  • #2 09 Kwi 2016 21:22
    DG06
    Poziom 17  

gcdn napisał:
    zestaw do powiadamiania SMS-em do garażu.
    .pl
    Czujka z lewej i prawej będą generować fałszywe alarmy. Dlaczego? Zastanówmy się... Hmmm...

0
  • #3 09 Kwi 2016 21:35
    gcdn
    Poziom 9  

Kominek? Może jakaś propozycja, np. aktywacja czuwania tylko przy wygaszonym?

0
  • Pomocny post
    #4 09 Kwi 2016 21:45
    glider33
    Poziom 18  

Dlaczego wejście dla czujki zbicia szyby masz ustawione jako opóźnione ? Ustaw na 24h.

Podobnie przy wejściu dla czujki dymu gdzie dałeś "24h cicha" a powinno być "24h" lub "24h pożarowa" w zależności jak skonfigurujesz wyjście 1 i 2.

Dodano po 4 [minuty]:

gcdn napisał:
    Kominek? Może jakaś propozycja, np. aktywacja czuwania tylko przy wygaszonym?

Przy pomieszczeniach ze źródłami ciepła powinno stosować się czujki dualne, tyle że dla systemu bezprzewodowego Micra nie ma takich czujek.

0
  • #5 09 Kwi 2016 21:57
    gcdn
    Poziom 9  

Dokładnie ten szczegół mi panie kolego glider nie leży. Tak zrobię, na 24h. Czujka dymu też będzie "głośna" oczywiście, ale to później jak się okaże ile fałszywych alarmów/ powiadomień z tego odbiorę po testach. Czy rozmieszczenie czujek można poprawić? Odnośnie generowanego ciepła - sporadycznie się tego kominka używa, a jeśli nie, to do czasu załączenia czuwania wygaszę go - tylko nie wiem ile wcześniej.. potestuję sobie.

0
  • #6 09 Kwi 2016 22:16
    glider33
    Poziom 18  

gcdn napisał:
    Czujka dymu też będzie "głośna" oczywiście, ale to później jak się okaże ile fałszywych alarmów/ powiadomień z tego odbiorę po testach.

Mama zamontowaną tego typu czujkę dymu w salonie z kominkiem i jak dotąd nie miałem żadnego fałszywego alarmu, także tym się raczej nie martw.

gcdn napisał:
    Czy rozmieszczenie czujek można poprawić? Odnośnie generowanego ciepła - sporadycznie się tego kominka używa, a jeśli nie, to do czasu załączenia czuwania wygaszę go - tylko nie wiem ile wcześniej.. potestuję sobie.

Ja bym zrezygnował z tej czujki w lewym górnym rogu, a czujkę po prawej przesunął w prawy górny narożnik i zamocował pod kątem 45 stopni do ściany. Zamiast czujki zbicia szyby dałbym na wszystkie okna i bramę kontaktrony czyli MMD-300.
    W mojej okolicy było ostatnio klika włamań do domów i do wszystkich dostano się przez wyłamanie okna lub drzwi balkonowych, a nie przez wybicie szyby.

0
  • #7 09 Kwi 2016 22:23
    DG06
    Poziom 17  

Postaw kurtynę na bramie i drzwach.

0
  • #8 09 Kwi 2016 23:04
    gcdn
    Poziom 9  

Ach, wszystko mam już zakupione. Dwa czujniki niepotrzebnie... A tak trzeba będzie jeszcze 4, albo inaczej: Będą może jeszcze 2 kontaktrony. Jeden na bramę i jeden na 3 okna, ale tak to mam zamiar zrobić, że z MMD-300 ze styku odprowadzę przewód pod dwa okna na dole. Jakieś 4mtr mostka szeregowo. Może zadziała. W przypadku otwarcia okna kabelek zostanie rozwarty. Później dokupię może jeszcze dwa brakujące. Albo czujkę ruchu dam gdzieś na zewnątrz. Jest takie miejsce...
    W każdym doceniając wasz wkład z góry dziękuję za odpowiedzi. Czy ktoś może jeszcze mi przed podłączeniem SP4001 [zgodnie z instrukją] odpowiedzieć w takim razie czy konfiguracja Wyjście 1/2 NC zaznaczone, w Opcjach wejścia/wyjścia jest prawidłowo?

0
  • #9 09 Kwi 2016 23:53
    glider33
    Poziom 18  

Satel Micra - proszę o sprawdzenie konfiguracji na schemacie i poradę.

Jeżeli czuwaniem będziesz sterował przez MICRA CONTROL, a nie pilotem to odznacz "Potwierdzenie zał/wył czuwania"

1
  • #10 10 Kwi 2016 16:17
    gcdn
    Poziom 9  

No tak, mam zamiar m.in. sterować poprzez micra control. Ale teraz nieco zamieszałeś bo pilotem też będzie ktoś inny załączał podczas np. mojej nieobecności. Wg instrukcji rzeczywiście jest konieczność włączenia tej opcji dla prawidłowego działania systemu, ale mam nadzieję, że nie będzie to kolidowało ze sterowaniem z pilotów.
    NO: oznacza że NO wg instrukcji - znaczy w trybie czuwania po naruszeniu strefy wyjście jest przełączane na NC rozumiem.

0
  • #11 10 Kwi 2016 22:39
    glider33
    Poziom 18  

Jak zaznaczysz "Potwierdzenie zał/wył czuwania" to sygnalizator wyda szczeknięcia podczas załączania i wyłączania czuwania pilotem. Do kontroli stanu czuwania możesz też wykorzystać wyjście FT.

0