Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do telefonu jako zasilacz.

alcon_x 25 Cze 2005 14:49 4121 5
  • #1 25 Cze 2005 14:49
    alcon_x
    Poziom 14  

czy mogę użyc ładowarki od telefonu komórkowego jako zasilacza do małego układu na atmega8 ? Bo daje napięcie akurat takie jakie mi trzeba :)

1 5
  • #3 25 Cze 2005 14:56
    DEMkO
    Poziom 20  

mozna tylko z tym jest roznie, jaka masz ladowarke? Uwaga na tanie podroby! niezawsze jesli pisze ze jast napiecie np. 3,7V to tak jest, jest gdziesz tyle przy ladowaniu, bez obciazenia moze byc wiecej, a przebieg ma ksztal jak po wyprostowaniu z samego mostka Gretza czyli pulsujacy, zreszta tak sa niekktore ładowarku budowane same trafo i mostek Gretza,
    przy takije budowie ładowarku nalezało by dołożyc przynajniej elektrolit o pojemości 1000uF na wyjscie (pomojajac juz jakakolwiek stabilizacje napiecia)

1
  • #4 25 Cze 2005 15:59
    alcon_x
    Poziom 14  

CHodzi mi o oryginalną ładowarkę motoroli. Dobrze, że zwróciłeś moją uwagę na napięcie. Na obudowie jest napisane 3,6V 600mA, ale bez obciążenia miernik pokazuje 5,1V, więc jest spora różnica, ale dalej w granicach działania mikrokontrolera.

Oczywiście nie chce wykorzystywac ładowarki do zasilania gotowych projektów, ale tylko do testów w czasie tworzenia.

0
  • #5 25 Cze 2005 16:05
    Hucul
    Poziom 39  

alcon_x napisał:
    CHodzi mi o oryginalną ładowarkę motoroli. Dobrze, że zwróciłeś moją uwagę na napięcie. Na obudowie jest napisane 3,6V 600mA, ale bez obciążenia miernik pokazuje 5,1V, więc jest spora różnica, ale dalej w granicach działania mikrokontrolera.

Sprawdź też czy napięcie jest dobrze wygładzone , bo jak pisze DEMkO ładowarki często mają duże tętnienie .

0
  • #6 25 Cze 2005 16:05
    DEMkO
    Poziom 20  

ładowarka motoroli ale ktorego typu? jesli ona laduje impulsowo tolepiej dolozyc elektrolit (chyba ze masz jakis przy proscku oprucz odsprzegajacego to niekoniecznie) zreszta w niczym nie przeszkodzi jedynie wygladzi napiecie:)
    Czyli spokojnie mozej jej uzywac do zasilenia ukontrolera

0