Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja po uderzeniu pioruna

09 Kwi 2016 22:37 1194 11
  • Poziom 13  
    Witam, wczoraj zgłosiła się do mnie Pani w której dom uderzył piorun no i oczywiście instalacja częściowo uległa zniszczeniu. Wykonałem odpowiednie pomiary, sprawdziłem instalacje, naprawiłem i jest ok, tylko ta Pani chce oświadczenie o tym że w dom uderzył piorun bo potrzebne jest jej do ubezpieczyciela. Może ktoś wie jak takowe miałoby wyglądać oświadczenie? Czy wystarczyłoby normalne oświadczenie elektryka czy to jakiś inny druk? Dodam że dom jest ubezpieczony w HDI.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Wszystko zależy od ubezpieczalni, kilka razy wystawiałem takie poświadczenie ale na sprzęt IT czy CCTV. Było to kilka słów opisujących rodzaj uszkodzenia, jego przyczyna, kiedy to się stało i co zostało uszkodzone lub naprawione a co nadaje się do utylizacji. Oczywiście data i podpis z pieczątką jeżeli masz działalność gospodarczą.
  • Poziom 13  
    Działalności nie posiadam, ale pytałem i może to wystawić osoba bez działalności lecz musi posiadać odpowiednie uprawnienia.
  • OptexOptex
  • Poziom 13  
    Tak wiem że wystarczą takowe uprawnienia. Oczywiście posiadam takie, bo wykonuję instalacje elektryczne i teletechniczne. Tylko jak by ktoś miał by jakiś wzór takiego pisma czy to może być oświadczenie.
  • Poziom 43  
    Napisz do ubezpieczyciela - może oni mają jakieś procedury i wzory.
  • Poziom 13  
    Tak też właśnie zrobię, dzięki kolego. Napiszę co dało się zrobić.
  • Poziom 13  
    Więc tak, dzwoniłem do ubezpieczalni no i wystarczy zwykłe oświadczenie o tym co uległo zniszczeniu w jakim stopniu no i uprawnienia to sep E i w niektórych przypadkach D. To zależy od ubezpieczalni.
  • Poziom 13  
    Dziękuję bardzo za podpowiedzi wszystkim a szczególnie jimaskowi.
  • Poziom 12  
    Parę lat temu uderzył piorun w instalację napowoeczna w mojej okolicy, uszkodzeniu uległ komputer, kino domowe, pralka i parę innych rzeczy. Oczywiście zapłaciłem za expertyze ale energetyka odpowiedziała że nie ma wpływu na warunki atmosferyczne i oczywiście kasy nie oddali.
  • Poziom 13  
    Oczywiście że energetyka nie zapłaci, ponieważ trzeba posiadać ubezpieczenie domu wraz z tym co jest w środku czyli mieniem ruchomym. Wtedy nastąpiłaby wypłata odszkodowania za uszkodzone mienie.

Dodano po 2 [minuty]:

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, kończę temat.