Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EDIMAX LT-6408N - FIRMWARE kompatybilne z PLAY

Login zajety 10 Kwi 2016 00:45 1902 6
  • #1 10 Kwi 2016 00:45
    Login zajety
    Poziom 3  

Witam.
    Bardzo proszę o firmware do urządzenia wymienionego w temacie tej wiadomości pozwalające na pracę z modemem HUAWEII E3272. Modem został już pozbawiony funkcji HILINK. Wcześniej nie był w ogóle wykrywany przez EDIMAXA. Obecnie problem polega na tym, że po konfiguracji i zapisie ustawień pod PLAY router wraca cały czas do ustawień domyślnych z Cyfrowego Polsatu. Dlatego jeżeli to możliwe zależy mi na jakiejś wersji nie nieabradowanej.

• #2 10 Kwi 2016 08:58
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Podstawowe pytanie to w jakim celu zmieniłeś modem z HiLink na zwykły? Akurat ten Edimax z CP/Plusa obsługuje modem E2372 w wersji HiLink, jakie FW masz aktualnie na Edimaxie?

• #3 10 Kwi 2016 09:11
    Login zajety
    Poziom 3  

Dopiero po zmianie oprogramowania modemu został on rozpoznawany w EDIMAXIE. Wcześniej we wszystkich zakładkach informacje o nim były pokazywane jako N/A. Aktualna wersja oprogramowania startowego 1.0 a wersja oprogramowania sprzętowego 1.05c (EDIMAX). Problem polega na tym, że po zmianie parametrów na PLAY i restarcie urządzenia pozostają one dalej nie zmienione jako Cyfrowy Polsat.

• #4 10 Kwi 2016 09:22
    matek451

Standardowo FW 1.05c obsługuje modemy E3272s-153 w wersji Hilink. Zestaw taki był oferowany przez CP/Plusa. Połączenie internetowe na HiLinku konfiguruje się na modemie, w tym ustawia nowy profil z APN internet dla Play on też przydziela adres WAN dla Edimaxa. Kolejna sprawa to HiLink nie jest widziany jako modem a karta sieciowa. Jaki adres miałeś na E3272 HiLink a jaki na Edimaxie?( Domyślnie na E3272 był 192.168.1.1 ). Za pomocą jakiej aplikacji łaczysz się z internetem na samym modemie w wersji zwykłej umieszczonym w komputerze( Mobile Partner)? Spróbuj w niej ustawić profil z APN internet do Play i zobacz jak zachowuje się po przełożeniu do routera.

• #5 10 Kwi 2016 09:44
    Login zajety
    Poziom 3  

Modem został oryginalnie zakupiony w sieci PLAY. Łącze się za pomocą aplikacji dostarczonej do modemu. Jak widać router dalej rozpoznaje nazwę użytkownika i hasło i nie mogę go w żaden sposób usunąć.
    EDIMAX LT-6408N - FIRMWARE kompatybilne z PLAY EDIMAX LT-6408N - FIRMWARE kompatybilne z PLAY EDIMAX LT-6408N - FIRMWARE kompatybilne z PLAY
    Zmieniłem wersję oprogramowania na 1.05F. Problem jednak dalej występuje. Nie potrafię usunąć nazwy użytkownika i hasła a router cały czas wraca do ustawień CP.

• #6 10 Kwi 2016 17:01
    matek451

To czemu napisałeś, że przerobiłeś E3272 z HiLinka na wersję zwykłą? Próbowałeś z wersją HiLink ? Ten soft 1.05c i 1.05f dotyczył modemów E3272s-153 i E3372s-153 ale w wersji HiLink, takie wersje są dostępne w CP/Plusie. Ten Edimax rozpoznaje E3272 w wersji zwykłej, pokaż zakładkę ze statusu routera.

• #7 10 Kwi 2016 18:00
    Login zajety
    Poziom 3  

Próbowałem z wersją HiLink ale też nie miałem dostępu do Internetu. Jeżeli istnieje taka możliwość mogę przywrócić modem do stanu z taką wersją. W chwilii obecnej zakładka statusu modemu wygląda tak EDIMAX LT-6408N - FIRMWARE kompatybilne z PLAY

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME