Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford S-max - Stacja multimedialna traci pamięć stacji +PIN + ster. z kierownicy

chester1979 10 Kwi 2016 08:01 1215 1
  • #1 10 Kwi 2016 08:01
    chester1979
    Poziom 9  

Witam
    Zakupiłem do Forda S-max 2006/07r. używaną stację multimedialną 2DIN (no name) dedykowaną do tego samochodu. Stacja wcześniej jeździła w Fordzie C-max.
    Problem polega na tym, iż nie trzyma pamięci stacji. Pamięć traci się przy rozruchu silnika (ale też nie zawsze), podczas pracy rozrusznika wyświetlacz przygasa i startuje na nowo i muszę od nowa ustawiać stacje radiowe. Stacja jest na systemie Windows CE.
    Jeśli chodzi o kabelki to próbowałem już różnych podłączeń - zamiana miejscami, podłączanie osobnego plusa, itd. Z tego co wiem w S-max jest sterowanie do ORI radia po szynie CAN (ACC we wtyczce jest również). Wtyczka do stacji multimedialnej jest przystosowana do tej z S-maxa. Z tego co zdążyłem zauważyć to napięcie na kablu podtrzymującym pamięć spada do ok 9,7V przy rozruchu, a na samym akumulatorze jest w tym czasie ok. 10V. Akumulator sprawdzałem i jest OK - bynajmniej na testerze do AKU w ASO Ford. Pobór prądu włączonej stacji jest 0,16A.
    Samo radyjko rozbierałem i nie ma tam nigdzie (bynajmniej nie widziałem) baterii do podtrzymania pamięci tak jak np. na płycie głównej komputerów stacjonarnych.
    Czy istnieje jakieś rozwiązanie, np. podpięcia kondensatora, stabilizatora itp. na zasilaniu, bądź rozbudowa o dołożenie baterii do podtrzymania pamięci? Ewentualnie jakieś inne pomysły.
    Drugi problem to radio jest wyciągnięte gdzieś z niemieckiego powypadka i do niektórych funkcji, opcji potrzebny jest kod PIN (4-ro cyfrowy). Wbijałem te pospolite typu 1111, 9999, 0000 itp. ale nie wchodzą. Może ktoś ma jakieś rozwiązanie tego przypadku.
    Trzeci problem to sterowanie radiem z kierownicy. Radio posiada przewody w kostce do sterowania ale po podłączeniu nie działa.
    W opcjach radia jest jakieś ustawienie do sterowania z kierownicy, ale aby tam wejść to trzeba podać PIN, którego jak wyżej pisałem - nie posiadam.
    Bardzo proszę Was o pomoc, bo po miesięcznym grzebaniu nic się nie zmieniło.
    Jeśli chodzi o jakieś dołożenie elementów elektrycznych, elektronicznych aby to mogło zadziałać proszę o wyrozumiałość i podanie informacji jak laikowi.
    Z góry dziękuje i liczę na Waszą pomoc.

0 1
  • Katalog Megger
  • #2 10 Lis 2017 18:01
    7mj7
    Poziom 9  

Witam. Wiem, że temat stary ale czy udało Ci się może rozwiązać problem z brakiem PINU? Mam podobne radio w zakupionym Mondeo MK4 (więc teoretycznie to samo co s-max) na Windowsie CE i żeby wejść w ustawienia sterowania kierownicy trzeba podać pin. Również go nie posiadam. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

0
  Szukaj w 5mln produktów