Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pgo big max 50cm - Na kopke pali na starter nie.

10 Kwi 2016 11:55 411 4
  • Poziom 22  
    Jest to skuterek 2T. Wiem temat był przerabiany. Podobno winna słaba kompresja ale i tak jedzie jeszcze dobre 50km/godz. Założyłem aku 18 A i kręci jak szalony ale nie pali. Na kopke za pierwszym razem. Kompresja przecie w obu wypadkach taka sama. W stanie spoczynku na aku mam 12,8v. Przy kręceniu starterem spada na 11,5 - 12 v. Czyżby moduł zapłonowy był taki wrażliwy na nap. zasilania ?. Może słabsze ciśnienie powinno być zrekompensowane lepszą iskrą ? Zamierzam na czas kręcenia rozrusznikiem podać większe nap. zasilania o ok 4v (w szereg ogniwo LI ON od 3,6 do 4,2 v. Pytanie do jakiej wartości moge zwiększać napięcie i czy ktoś próbował takich sztuczek. To ogniwo było by załączane w szereg z aku przekaznikiem tylko na czas przyciskania startera.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 21  
    A może jak masz opcję to podmień na chwilę akumulator :/
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 22  
    Był aku 4A/godz. Teraz jest większy żelowy 18A/godz i kręci jak szalony. Schowałem go pod siedzeniem. Najważniejsze dla mnie (żeby zrobić próbę) to pytanie czy w instalacji tego skuterka może na chwile pojawić się napięcie 16v. To dodatkowe ogniwo Li On nie musi brać udziału w zasilaniu rozrusznika. Ono nie będzie doładowywane. Nie ulega samorozładowaniu więc starczy na długo. Ono tylko na chwile ma wspomagać rozruch. Nie znam się na parametrach podzespołów elektrycznych takich skuterków więc moje pytanie : CZY MOGE PODAĆ 16 V.
  • Poziom 35  
    Kolego zdobądź przyrząd i zmierz ciśnienie w cylindrze, bo pewnie jest już po sporym przebiegu. Uruchamiając silnik z tzw. "kopnika" wymuszamy większe obroty wału i dlatego (wg mnie) silnik nawet w gorszej kondycji da się uruchomić. Silnik uruchamiany z rozrusznika ma niższe obroty i dlatego możesz mieć problem z jego uruchomieniem.
  • Poziom 22  
    Dziękuję Staszek49 za tzw. "konstruktywną" odpowiedz. Jestem świadom że ten silniczek nie jest w znakomitej kondycji. Kombinuje że podwyższając napięcie będę miał lepszą iskrę i to pomoże. Pytanie czy dobrze kombinuje.