Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ FP91G+ - Po długim czasie nieużywania monitor nie włącza się.

Kazil 10 Kwi 2016 14:25 1521 2
  • #1 10 Kwi 2016 14:25
    Kazil
    Poziom 7  

Witam
    Na starcie zaznaczam że przeglądnąłem już parę wątków w tej sprawie.

Monitor działa normalnie(nie licząc piszczenia na początku pracy kiedy uda się go uruchomić) do momentu kiedy kończy się na nim pracę i zostawia się go na noc. Następnego dnia nie można go uruchomić.Monitor nie włącza się razem ze startem systemu, potrzebne jest ręczne włączenie monitora. Po wciśnięciu przycisku power dioda jak i monitor zachowują się różnie:

-dioda zapala się, wyświetla się logo, dioda i monitor gasną.
    -dioda zapala się, wyświetla się logo, monitor gaśnie a dioda świeci lub mruga z różną jasnością, po pewnym nieokreślonym czasie monitor się włącza.
    -podczas naciskania przycisku dioda zapala się na ułamek sekundy i gaśnie, monitor nie reaguje.

Sprzęt ma z 8 lat.
    Problemem mogą być kondensatory które są wypukłe.
    BenQ FP91G+ - Po długim czasie nieużywania monitor nie włącza się.IMAG05..jpg Download (417.64 kB) BenQ FP91G+ - Po długim czasie nieużywania monitor nie włącza się.IMAG05..jpg Download (703.98 kB)
    Prosiłbym też o porady jak zdiagnozować inne usterki jeśli takowe są.

Aby wylutować kondensatory potrzebny mi jest dostęp do całej płytki układu zasilającego.
    BenQ FP91G+ - Po długim czasie nieużywania monitor nie włącza się.IMAG05..jpg Download (636.97 kB)

Problem w tym, że płytka jest przyczepiona 5 złączami. 4 są prawdopodobnie do matrycy monitora
    BenQ FP91G+ - Po długim czasie nieużywania monitor nie włącza się.IMAG05..jpg Download (614.59 kB)
    natomiast 5 to komunikacja z drugim układem
    BenQ FP91G+ - Po długim czasie nieużywania monitor nie włącza się.IMAG05..jpg Download (519.72 kB)

Czy te złącza da się jakoś odczepić? Po wstępnych oględzinach stwierdzam,że 5 złącze jest raczej przylutowane natomiast pozostałe 4 złącza lekko się ruszają ale nie potrafię ich oczepić.

Moderowany przez Mirek Z.:

Zbędny załącznik skasowałem, schemat jest tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15593538#15593538

Dziękuję za pomoc
    pozdrawiam

0 2
  • #2 10 Kwi 2016 16:02
    kokapetyl
    Poziom 43  

Kondensatory elektrolityczne bezwzględnie do wymiany wszystkie.

Kazil napisał:
    5 złącze jest raczej przylutowane

Tak jego nie rozłączysz, chyba że z drugiej strony jest taka możliwość.
    Natomiast wtyczki od świetlówek są rozłączalne.

0
  • #3 10 Kwi 2016 17:11
    Kazil
    Poziom 7  

kokapetyl napisał:

Tak jego nie rozłączysz, chyba że z drugiej strony jest taka możliwość.
    Natomiast wtyczki od świetlówek są rozłączalne.

Jak dotąd starałem się je wysunąć jak zwykła wtyczkę co nie dało żadnych rezultatów. Użyłem zbyt mało siły? A może należy zrobić coś jeszcze abym mógł je odłączyć?

Udało mi się już odłączyć i wylutować elementy. Jutro zamierzam kupić i zamontować nowe.

0
  Szukaj w 5mln produktów