Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Samsung UE-55B7000 połączenie z telefonem

stefan1908 10 Apr 2016 16:29 1335 18
    stefan1908
    Level 10  
    Witam. Czy jest taka możliwość, żeby telewizor samsung UE-55B7000 z adapterem wifi WIS09ABGN połączył się z telefonem przez aplikację "screen mirroring" i było możliwe przeglądanie aplikacji telefonu na TV, lub czy jest może jakieś inne rozwiązanie
    stefan1908
    Level 10  
    Czy obsługuje to dokładnie nie wiem kiedyś to się chyba nazywało allshare czy coś takiego a to mi się wydaje że obsługuje. Mnie chodzi o to żeby zrobić coś w rodzaju smart tv tylko że z telefonu, czy jest to wogóle możliwe
    intenso
    Level 39  
    Allshare to jest odczyt plików z komputera za pomocą sieci domowej
    stefan1908
    Level 10  
    Dzięki za zainteresowanie,właśnie o coś takiego mi chodzi co pisze kol.Gitner, tylko za bardzo nie wiem o co chodzi z tym 'Kodi", smartfon który będzie używany to też S4. Może by mi kolega bardziej łopatologicznie wytłumaczył
    Gitner
    Level 27  
    Kabel MHL na starszym TV podpinasz micro do telefonu, HDMI do TV, a USB do ładowarki i do 220, chyba, że masz USB w TV o odpowiednim amperarzu, w co jednak wątpię. Po podłączeniu telefonu i wybraniu odpowiedniego kanału HDMI na TV zobaczysz pulpit swojego telefonu.
    Co do Kodi to pisałem instrukcję w tym temacie. Jeśli jednak jest ona za trudna to wejdź na ten link i korzystając z filmów tego YTbera zainstaluj sobie program i wtyczki. Poza wtyczką która umieściłem w linkowanym temacie używam jeszcze Exodus. Nie musisz instalować wszystkiego co YTber pokazuje.
    stefan1908
    Level 10  
    Wielkie dzięki o coś takiego mi chodziło,zamawiam kabel przechodzę do testów,może się uda
    stefan1908
    Level 10  
    No i pierwsze niepowodzenie, kabelek dotarł, ale po podłączeniu telewizor nie widzi smartfona,teraz nie wiem czy to czasami nie jest wina kabelka
    stefan1908
    Level 10  
    Podłączyłem hdmi do telewizora, usb do ładowarki telefonu i mikro do telefonu. telewizor na chwilę widzi MHL ale nie widzi telefonu
    stefan1908
    Level 10  
    Właśnie że nie,ale w opisie wydaje mi się że taki sam. Zamówię jeszcze ten z linku żeby mieć całkowitą pewność, chyba że telefon tego nie obsługuje (samsung S4 mini). Czy w telefonie lub telewizorze trzeba coś zmieniać w ustawieniach żeby się połączył czy po wskazaniu odpowiedniego gniazda HDMI łączy się automatycznie
    edit. Ten telefon chyba nie ma modułu MHL
    Gitner
    Level 27  
    W linku który Ci dałem masz wykaz działających Samsungów, tylko nie szukaj, że to Mini, tylko zobacz jaki masz dokładnie model (w ustawieniach masz info o tel). Ten mój kabel ma 2 różne micro HDMI i jeden z S4 działa, drugi nie. W telefonie i TV nic nie ustawiam, od razu obraz widoczny jest na wybranym źródle.
    stefan1908
    Level 10  
    No chyba nic z tego, mój model to GT19195
    stefan1908
    Level 10  
    zainteresowałem się tymi urządzeniami i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jaki wybrać,na co patrzeć,żeby nie wpaść tak jak z tym kablem( po fakcie okazało się że akurat mój model telefonu nie obsługuje). Zainteresowałem się tymi http://allegro.pl/tvbox-m8s-4x2ghz-hevc-4k-kodi-weeb-tv-goldvod-z-pl-i6123481441.html, oraz tym http://allegro.pl/mini-pc-smart-tv-android-4-4-himedia-q3-quad-tvbox-i6014454221.html, którym radził byś mi się zainteresować
    stefan1908
    Level 10  
    Z telefonem się nie połączyłem, tak jak mi jeden z kolegów radził kupiłem tv-boxa i wgrałem kodi. Muślę że sprawa zakończona i zamykam temat