Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat stilo 1.6 - Słaby na zimnym silniku

sylwo1962 10 Kwi 2016 16:40 711 3
  • #1 10 Kwi 2016 16:40
    sylwo1962
    Poziom 16  

Stilo 1.6-benzyna.Gdy się trochę rozgrzeje jest raczej o.k,ale na zimnym silniku jest słaby.Silnik na wolnych obrotach pracuje równo.Na zimnym silniku przy ruszaniu można cisnąć na gaz ,a on nie ma siły przyspieszyć.Nie pojawiają się błędy.Mechanik z aso mówił,że będzie trudno zdiagnozować,bo nie ma błędów.Przepustnica czyszczona...

0 3
  • #2 10 Kwi 2016 16:58
    siewcu
    Poziom 33  

Polecam znaleźć mechanika, bo ten pan z aso z mechaniką nie ma nic wspólnego, jeśli nie potrafi naprawić niesprawnego auta bez komputera w ręce z pokazanymi błędami. Piszesz, że przepustnica czyszczona - może uszkodziliście tps? Albo przestawiliście?

0
  • #3 10 Kwi 2016 17:24
    przemek25l
    Poziom 29  

Bo to tak czasem jest z aso. Bo jak nie ma kodu usterki to nie ma prowadzenia przez urządzenie I tu jest proproblem. Tak jak.kolega wyżej napisał zmień mechanika na takiego który ma pojęcie o samochodach. Podpięcie testera i analiza parametrów bieżących.

0
  • #4 10 Kwi 2016 19:25
    sylwo1962
    Poziom 16  

Niestety, koledzy mają chyba rację.Niektórzy mechanicy mają problemy z interpretacją błędów.Najlepiej zrobić to co się od razu wie i skasować gościa.Ja raczej mam ogólne pojęcie o elektronice ogólnej i mechanice samochodowej-takie mam wykształcenie,ale wiele lat minęło.Brak praktyki i czasu zmusił mnie do szukania pomocy u mechaników.Nie napisałem tego wcześniej bo myślałem,że nie będzie to miało znaczenia
    ,ale wczoraj podjechałem z synem po odbiór jego samochodu po wymianie rozrządu do jego kolegi,mechanika-amatora.Przy okazji powiedziałem o moim problemie w Stilo.Podłączył pod komputer i stwierdził,że są zapisane błędy związane z przepustnicą.Skasowął je,i kazał przyjechać po jakimś czasie i wtedy sprawdzi jeszcze raz.Pytał czy była robiona adaptacja po czyszczeniu,ale ja nie wiem czy była robiona.Wydaje mi się, że też miał problemy z interpretacją tego co widział w komputerze.Te objawy są już dosyć długo.Przed czyszczeniem przepustnicy też tak było.

0