Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 300E5A - laptop spełnia zalecane wymagania, a gra się zacina.

10 Kwi 2016 16:52 789 21
  • Poziom 5  
    Witam! Posiadam laptopa Samsung 300E5A.

Specyfikacja:
    Procesor: Intel Core i3 2350m 2,3Ghz
    Karta graficzna: Zintegrowana Intel HD Graphics 3000 oraz GeForce 520mx
    Ram: 4GB

Mam problem ponieważ ostatnio zakupiłem grę "Crysis", spełniam zalecane wymagania a mimo tego gra słabo chodzi nawet na ustawianiach średnich!
    Z tydzień temu wyczyściłem laptopa i nałożyłem nową pastę termoprzewodzącą, więc gra powinna bez problemu chodzić na ustawieniach ultra. :|
    Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ zależy mi na tej grze.
    Screen dołączony z wymaganiami.
  • Poziom 10  
    Być może coś jest nie tak z dyskiem.
  • Poziom 10  
    U mnie dysk dosłownie "zgrzytał" i wszystko ładowało się dość długo.
    Ile masz miejsca wolnego na dysku i spróbuj zdefragmentować dysk.
  • Poziom 22  
    Twój sprzęt spełnia minimalne wymagania - co oznacza że na danym sprzęcie gra uruchomi się. Nie oznacza w żadnym razie tego że gra będzie latać - nawet jak to określiłeś na średnich detalach.

Dodano po 1 [minuty]:

Tu porównanie Twojej grafiki z jedną z zalecanych:
    http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GT-640-vs-GeForce-GT-520MX
  • Moderator - Komputery Serwis
    Interpretując SMART:
    - parametr (01) dla dysków Samsunga powinien wynosić "0". Jego wzrost świadczy o problemach z powierzchnią dysku
    Wykonaj skan powierzchni w MHDD i zamieść zdjęcie z czasami dostępu do sektorów
    - (BF) wskazuje że laptop/dysk zaliczył nie jeden upadek/uderzenie (a w twoim przypadku jest tego masa).

Odczyty temperatur są w idle?
  • Poziom 22  
    Rozwiązanie :
    1) zmienić ustawienia jakości gry
    2) zmienić laptopa
  • Poziom 5  
    junior84 napisał:
    Twój sprzęt spełnia minimalne wymagania - co oznacza że na danym sprzęcie gra uruchomi się. Nie oznacza w żadnym razie tego że gra będzie latać - nawet jak to określiłeś na średnich detalach.

Dodano po 1 [minuty]:

Tu porównanie Twojej grafiki z jedną z zalecanych:
    http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GT-640-vs-GeForce-GT-520MX

Czyli że nie mam nic zepsutego z dyskiem? Tylko po prostu za słaby sprzęt? :D
  • Poziom 22  
    Szlufik6 napisał:

Czyli, że ja nie przejrzałem raportów z testów dysku. Dysk na razie jest ok, ale w niedługiej przyszłości mogą zacząć się problemy.
  • Poziom 5  
    junior84 napisał:
    Szlufik6 napisał:

Czyli, że ja nie przejrzałem raportów z testów dysku. Dysk na razie jest ok, ale w niedługiej przyszłości mogą zacząć się problemy.

Okej dzięki za pomoc! :D
    Szlufik6 napisał:
    Czyli że nie mam nic zepsutego z dyskiem?

Powyżej wypowiedziałem się na temat odczytu SMART
    RADU23 napisał:
    - parametr (01) dla dysków Samsunga powinien wynosić "0". Jego wzrost świadczy o problemach z powierzchnią dysku
    - (BF) wskazuje że laptop/dysk zaliczył nie jeden upadek/uderzenie (a w twoim przypadku jest tego masa).
  • Poziom 5  
    RADU23 napisał:
    Interpretując SMART:

Nie rozumiem... Zainstalowałem MHDD Uruchomiłem ponownie tak jak w instrukcji ale nic się nie stało.... Przepraszam ale w tych sprawach jestem zielony :|
  • Poziom 22  
    Kolega pyta czy coś robiłeś na komputerze podczas testy, czy też test był uruchomiony jako jedyna operacja.
  • Poziom 5  
    junior84 napisał:
    Kolega pyta czy coś robiłeś na komputerze podczas testy, czy też test był uruchomiony jako jedyna operacja.

Dzięki za pomoc!

Dodano po 1 [minuty]:

RADU23 napisał:
    Interpretując SMART:

Przed chwilą zrobiłem te screeny i nie miałem nic włączonego w tle ;)
    Szlufik6 napisał:
    Nie rozumiem... Zainstalowałem MHDD Uruchomiłem ponownie tak jak w instrukcji ale nic się nie stało

Skorzystaj z tego => post nr.2 opisuje jak wykonać skan powierzchni w MHDD
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic868490.html
    Szlufik6 napisał:
    Przed chwilą zrobiłem te screeny i nie miałem nic włączonego w tle

Wykonaj to samo, lecz podczas stresu. Włącz np. jakąś grę która obciąży sprzęt, pozostawiając w tle uruchomiony HWiNFO. Pograj z 10 minut, wyłącz grę, uruchom HWiNFO i zamieść screeny z zakładki "sensor".
    W dysku bym się nie dopatrywał problemów, chociaż na pewno nie zaszkodzi go przeskanować. Karta graficzna w laptopie to Geforce 520MX, jest to karta znacznie słabsza (o pewnie około połowę) niż zalecana karta z serii 8800. Nie ma się co dziwić, że chodzi na średnich detalach, ta karta raczej nie była przewidywana do zbyt zaawansowanych gier.

Temperatury oczywiście również warto pod obciążeniem sprawdzić (obciążając łącznie procesor i grafikę), zweryfikuje to poprawność montażu chłodzenia, jakość pasty i zdolność odprowadzania ciepła przez układ chłodzenia laptopa (w końcu procesor plus grafika mają łączne TDP około 55W, dla skromnych układów chłodzenia montowanych w laptopach jest to już dość spora ilość ciepła, nie wszystkie skutecznie sobie radzą ze skutecznym odprowadzeniem takiej ilości).
  • Poziom 43  
    Przecież najprościej sprawdzić tutaj:
    http://www.systemrequirementslab.com/cyri
    @Szlufik6 pokaż screen z analizy.

Zresztą i tak wiadomo, że na tej karcie na pewno nie pograsz, bo za cienka:
    http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-G...X-vs-Nvidia-GeForce-8800-GTS-512/m8048vsm8016

Szlufik6 napisał:
    spełniam zalecane wymagania

Szlufik6 napisał:
    gra powinna bez problemu chodzić na ustawieniach ultra.

No chyba żartujesz? :lol:
  • Poziom 5  
    Robert B napisał:
    Przecież najprościej sprawdzić tutaj:
    http://www.systemrequirementslab.com/cyri
    @Szlufik6 pokaż screen z analizy.

Zresztą i tak wiadomo, że na tej karcie na pewno nie pograsz, bo za cienka:
    http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-G...X-vs-Nvidia-GeForce-8800-GTS-512/m8048vsm8016

Szlufik6 napisał:
    spełniam zalecane wymagania

Szlufik6 napisał:
    gra powinna bez problemu chodzić na ustawieniach ultra.

No chyba żartujesz? :lol:

No i właśnie sprawdzałem na tej stronie ,,Can you run it,, Crysisa i pisało że pójdzie mi na zalecanych.Masz tu nawet screen ;) A i te znaki zapytania na screenie oznaczają że nie wykrywa mi mojego WINDOWS 10 bo wtedy jeszcze go nie było.
  • Poziom 43  
    Szlufik6 napisał:
    A i te znaki zapytania na screenie oznaczają że nie wykrywa mi mojego WINDOWS 10 bo wtedy jeszcze go nie było.

Nic takiego na tym screenie nie widzę.

Szlufik6 napisał:
    pisało że pójdzie mi na zalecanych

Również nie widzę tego na załączonym screenie.

Szlufik6 napisał:
    nie wiem jak zainstalować te całe MHDD

Tego się nie instaluje, tylko robi bootowalną płytę i z niej startuje się komputer.
    RADU23 napisał:
    Skorzystaj z tego => post nr.2 opisuje jak wykonać skan powierzchni w MHDD
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic868490.html

Jak byk:
    Anonymous napisał:
    Po wypaleniu go na płycie CD bootujemy z niej.

@Szlufik6 Czytaj ze zrozumieniem.