Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spalona ładowarka - czy podobne się nadają?

10 Kwi 2016 17:12 1062 8
  • Poziom 6  
    Witam kolegów.Pytanie dotyczy zasilacza(orginalny) którym ładowałem akumulator żelowy.Niestety parę dni temu zasilacz się spalił,podaje co pisze na jego obudowie typ DCA-1A 220V 50Hz 21ma,12V 100ma.Chciałem zapytać czy mogę zastąpić go którymś z tych zasilaczy.AC/DC input:220V 50Hz 11VA,output DC12 0,3A i drugi to Typ ZSA12/100,input 220V 50Hz 21mA,output12V =100mA.Aku który chce ładować ma 12V 1,2Ah.Zupełnie się na tym nie znam,dlatego proszę o pomoc.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 10  
    Z tego co widzę to ten ostatni jest identyczny z pierwszym a ten środkowy też by się nadał i ładowanie byłoby szybsze.
  • Poziom 6  
    A co do typu DCA-1A,a ZSA 12/100 to nie robi różnicy?

Dodano po 12 [minuty]:

Po włączeniu do sieci zmierzyłem miernikiem napięcie jakie wychodzi z zasilaczy,na tym AC/DC...jest 16,70V nie spale akumulatora?,na tym ZSA 12/100 zasilanie wynosi 12,18V.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 10  
    16V otrzymujesz bez obciążenia jeśli podłączyłbyś go pod urządzenie którym był zasilany to napięcie spadłoby do 12V więc raczej odpada.
    Ten drugi na którym jest 12,18V to zasilacz antenowy o ile się nie myle ma on stabilizację więc się nada
  • Poziom 6  
    Tak dokładnie to zasilacz antenowy,12.18V to nie za mało żeby naładować taki akumulator?
  • Poziom 10  
    Też mi się tak wydaje naładowane akumulatory mają około 14V
  • Poziom 6  
    Nie pozostaje mi nic innego jak tylko kupienie odpowiedniej ładowarki pod taki akumulator.Widzę,że jesteśmy sąsiadami,więc może wiesz gdzie w Krakowie jest taki sklep w którym dostane taką ładowarke?
  • Poziom 10  
    Ja osobiście po elektroniczne sprawy chodzę do sklepu ELES na ulicy wrocławskiej około 200 metrów od kleparza.
  • Poziom 6  
    Witam.Od 1,5 roku akumulator ładowany jest tym zasilaczem,który po włączeniu do sieci dawał 16,70 V.Wszystko działa jak należy,taki zasilacz się nadaje.