Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio odbiornik Nice Brama Wisniowski

tomekssjaslo 10 Kwi 2016 17:41 1200 13
  • #1 10 Kwi 2016 17:41
    tomekssjaslo
    Poziom 2  

Mam dwie bramy garażowe Wisniowskiego z automatami Mido. Moje pytanie czy mogę podpiąc pod obydwie jedno radio odbiornik dwu kanałowy Nice czy to bedzie działało.Chodzi mi o Nice radioodbiornik uniwersalny SMX2, 2-kanałowy.

1 13
  • Pomocny post
    #2 10 Kwi 2016 20:22
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Będzie działało. Oczywiście z pilotami Nice lub ich odpowiednikami.

0
  • #3 11 Kwi 2016 01:44
    rafaello3111
    Poziom 12  

Słuchaj dalej bajek a najpierw spróbuj jeżeli masz pilota okrągłego Nice Smilo wpisać go do napędów Mido. Da radę bo tak robię gdyż Mido ma tzw. Multi radio. Pozdrawiam pseudo doradców. A wpisać kolega wie jak pilota do Mido? Nacisnąć guzik w napedzie Code puścić s potem dwa razy guzik pilota. Pozdrawiam.

0
  • #4 11 Kwi 2016 23:10
    Marek J.

Z tym multi to " na dwoje babka wróżyła" ...(jedne miały i to w preambule a nie z kodem zmiennym inne nie), poza tym kolega tomekssjaslo nie pisał jakie ma piloty.
    A kolega @rafaello3111 chyba pomylił działy...
    Polecam Hyde Park lub PCP na ul. JP II-go - tam można wyrażać swoje emocje bez ryzyka ośmieszania się...
    Pytanie było konkretne:

tomekssjaslo napisał:
    czy mogę podpiąc pod obydwie jedno radio odbiornik dwu kanałowy Nice czy to bedzie działało
    .
    Padła konkretna odpowiedź i wszystko w temacie.

0
  • #5 12 Kwi 2016 07:09
    rafaello3111
    Poziom 12  

Ale podał jaki ma radioodbiornik Smx2 czyli dla pilotów Smilo. Kolega Marek widać jakim jest znawcą. I kto tu się ośmiesza.

0
  • #6 12 Kwi 2016 16:14
    Marek J.

Faktycznie, przyznam Ci rację nie zajarzyłem. Pomyliło mi się z SMXI..Cieszę się że mogłem trochę "połaskotać" Twoje Ego.
    Nie zmienia to faktu, że pytanie było inne, a udana próba wczytania Smilo do Mido może skończyć się nieautoryzowanym otwarciem garażu.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 13 Kwi 2016 22:01
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 13 Kwi 2016 22:46
    rafaello3111
    Poziom 12  

No właśnie kolega Marek J. rozwinie swą chorą tezę.

Dodano po 2 [minuty]:

No właśnie niech kolega Marek J. rozwinie swą chorą tezę.

Moderowany przez suworow:

Kolejna kolegi wypowiedź gdzie merytoryka zostaje zastąpiona złośliwościami.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    Proszę dokładnie przeczytać sobie regulamin forum i odnieść to do swojej sytuacji.

0
  • Pomocny post
    #9 14 Kwi 2016 00:05
    Marek J.

Już wyjaśniam...
    Większość odbiorników multi to takie które dekodują w całości kod zmienny szyfrowany dedykowanych pilotów oraz część wstępną zwaną też preambułą. O ile tych pierwszych nie opłaca się zczytywać, gdyż i tak algorytm nie pozwoli drugi raz na użycie tego samego kodu i w konsekwencji odbiornik nie zadziała, to w przypadku wgrania pilota "obcego" można jego kod sklonować/nagrać i stworzyć klona który bez problemu uruchomi podłączone urządzenie.
    Przykładem mogą być np odbiorniki Proxima NW gdzie nawet w instrukcji jest napisane: cytuję...
    "Sterownik obsługuje zmiennokodowo
    jeden z systemów: NICE_FLOR, PROXIMA"....
    ....oraz
    "Sterownik obsługuje stałokodowo:
    HCS_PILOT - dowolny pilot z układem HCS firmy Microchip i
    częstotliwości 433,92MHz"
    Nawet po wgraniu różnych pilotów inny jest sygnał akustyczny dla "zmiennych" oraz "stałych".

Domyślam się że kolega Mareczny przeoczył że chodzi o multi gdyż temat był wielokrotnie poruszany i doskonale o tym wie. :D
    Jeśli chodzi o kolegę rafaello3111..
    No cóż. Czytać, uczyć się lub zmienić lekarza gdyż nie ma chorych tez, są w bezczelny sposób idiotycznie zadane pytania... :cry:
    Pozdrawiam.

0
  • #10 14 Kwi 2016 07:02
    rafaello3111
    Poziom 12  

Jak narazie to kolega tylko powtarza się. Bo to każdy wie.

0
  • Pomocny post
    #11 14 Kwi 2016 13:55
    Marek J.

No właśnie, ostatnia odpowiedź kolegi @rafaello3111 potwierdza moje (i nie tylko) opinie o charakterze wypowiedzi kolegi. Bo skoro kolega wie to po co pyta? A kto tu jest chory i zakompleksiony niech inni ocenią...

0
  • #12 16 Kwi 2016 19:54
    tomekssjaslo
    Poziom 2  

radio odbiornik działa na jednej i drugiej bramie piloty zakodowane temat uwazam za zamkniety Koledzy dziekuje za pomoc.

0
  • #13 17 Kwi 2016 08:58
    rafaello3111
    Poziom 12  

Tak tak panie J.

Moderowany przez suworow:

Kolego forum elektroda.pl, to przede wszystkim miejsce merytorycznych dyskusji, a nie personalnych wycieczek, a te niestety w kolegi wypowiedziach dominują. Jak chce kolega w ten sposób dyskutować to proponuję wybrać inne miejsce ( jest ich sporo na sieci)
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    W ramce do post-u nr 8 sugerowałem koledze zapoznanie się z regulaminem forum.
    Teraz ma na to kolega cały miesiąc. Blokada pisania.

0
  • #14 17 Kwi 2016 09:19
    tomekssjaslo
    Poziom 2  

działa wszystko

0