Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Versa 10 - dzwięk w manipulatorze podczas rozbrajania z pilota

decorator1 10 Kwi 2016 19:36 618 1
 • #1 10 Kwi 2016 19:36
  decorator1
  Poziom 4  

  Witam,
  Posiadam alarm Satel versa 10.Ze względu na budowę domu mam umieszczony manipulator na parterze.Przed spaniem alarm załączam z górnego piętra pilotem.Dlatego ,iż dom jest niewielki słyszę z manipulatora dźwięk załączenia (coraz szybsze pikanie aż do ciągłego) .Niestety rankiem kiedy rozbrajam alarm tegoż dźwięku nie ma.Zdarzyło się,że alarm pozostał nadal w stanie aktywnym (pilot nie załapał).
  Czy ktoś wie i mógłby mi podać w jakie funkcje wejść aby ustawić dźwięk również podczas rozbrojenia?Czy jest to w ogóle możliwe?

  Z góry serdecznie dziękuję.

  0 1
 • #2 10 Kwi 2016 21:52
  dariusz.bembenek
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne

  decorator1 napisał:
  .Zdarzyło się,że alarm pozostał nadal w stanie aktywnym (pilot nie załapał).

  Konsekwencja stosowania prostych pilotów do celu "włącz/wyłącz". Rozumiem lampkę w ogrodzie, ale dobytek na guzik? Spoko, wiem, że mnóstwo systemów jest tak "zabezpieczanych".

  decorator1 napisał:
  w jakie funkcje wejść aby ustawić dźwięk również podczas rozbrojenia?Czy jest to w ogóle możliwe?

  Nie ma czegoś takiego. W momencie uzbrajania jest czas na wyjście i to on jest sygnalizowany. W momencie rozbrojenia z pilota - następuje to natychmiast i nie ma żadnego dźwięku.

  Jako rozwiązanie można zastosować wewnętrzny sygnalizator, który będzie sygnalizował rozbrojenie/uzbrojenie (opcja dla wyjścia). Jeżeli w systemie nie jest przewidziany taki sygnalizator w celach alarmowych, to można użyć cichego (np. SAWA 2 R) sygnalizatora, który ma możliwość regulacji głośności. Na tym sygnalizatorze będą prezentowane stany:

  - 1 dźwięk załączenie
  - 2 dźwięki wyłączenie

  0