Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Versa 10 - dzwięk w manipulatorze podczas rozbrajania z pilota

decorator1 10 Kwi 2016 19:36 597 1
  • #1 10 Kwi 2016 19:36
    decorator1
    Poziom 4  

Witam,
    Posiadam alarm Satel versa 10.Ze względu na budowę domu mam umieszczony manipulator na parterze.Przed spaniem alarm załączam z górnego piętra pilotem.Dlatego ,iż dom jest niewielki słyszę z manipulatora dźwięk załączenia (coraz szybsze pikanie aż do ciągłego) .Niestety rankiem kiedy rozbrajam alarm tegoż dźwięku nie ma.Zdarzyło się,że alarm pozostał nadal w stanie aktywnym (pilot nie załapał).
    Czy ktoś wie i mógłby mi podać w jakie funkcje wejść aby ustawić dźwięk również podczas rozbrojenia?Czy jest to w ogóle możliwe?

Z góry serdecznie dziękuję.

0 1
  • #2 10 Kwi 2016 21:52
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

decorator1 napisał:
    .Zdarzyło się,że alarm pozostał nadal w stanie aktywnym (pilot nie załapał).

Konsekwencja stosowania prostych pilotów do celu "włącz/wyłącz". Rozumiem lampkę w ogrodzie, ale dobytek na guzik? Spoko, wiem, że mnóstwo systemów jest tak "zabezpieczanych".

decorator1 napisał:
    w jakie funkcje wejść aby ustawić dźwięk również podczas rozbrojenia?Czy jest to w ogóle możliwe?

Nie ma czegoś takiego. W momencie uzbrajania jest czas na wyjście i to on jest sygnalizowany. W momencie rozbrojenia z pilota - następuje to natychmiast i nie ma żadnego dźwięku.

Jako rozwiązanie można zastosować wewnętrzny sygnalizator, który będzie sygnalizował rozbrojenie/uzbrojenie (opcja dla wyjścia). Jeżeli w systemie nie jest przewidziany taki sygnalizator w celach alarmowych, to można użyć cichego (np. SAWA 2 R) sygnalizatora, który ma możliwość regulacji głośności. Na tym sygnalizatorze będą prezentowane stany:

- 1 dźwięk załączenie
    - 2 dźwięki wyłączenie

0
  Szukaj w 5mln produktów