Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota corolla E 12 - zmniejszenie zużycia paliwa? silnik 4ZZ-FE?

zibi999 10 Apr 2016 20:41 1959 8
    zibi999
    Level 15  
    Witam chciałbym prosić i jakieś Rady jak zmniejszyć zużycie paliwa? w tej chwili w trasie wychodzi ok 6 litrów / 100
    gimak
    Level 40  
    Po pierwsze co bym zrobił, to sprawdził jak chodzi sonda lambda przed katalizatorem.
    Po drugie, jak to liczyłeś. Jak z kompa pokładowego, to w mojej corolli z takim silnikiem o pojemności 1.4, trzeba to brać jako wskażnik. Poprawna wartość jest z wyliczenia z kilku tankowań i mnie w jeździe mieszanej wychodziło 6.7 litra/100.
    zibi999
    Level 15  
    ostatnio cos sie popierdzieliło jak odkreciłem dolot od filtra powietrza spalanie było 5.3 /100 teraz wychodzi roznie 6-6.5 muśle iż może to być wina czujnika przepływomierza powietrza i szukam sposobu aby to spalanie zmniejszyć
    zibi999
    Level 15  
    z tego co mi wiadomo to tam jest połaczony czujnik temperatury z czujnikiem przepływomierza nie wiem z czym jeszcze ale nic poza dolotem nie było odkrecane i spalanie wzrosło komputer szaleje spalanie chwilowe potrafi złapać do 90 wczesniej nie działo się tak spalanie max 30 chwilowe srednie też zmieniło sie

Dodano po 1 [minuty]:

chciałem zoabczyć czy nie przeciagneło kurzu z filtra bo nie był najlepszy ... macie jakieś rady co można z tym zrobić byłem na diagnostyce 0 błedów ale dla pewnosci skasował mechanik wszystko

Dodano po 1 [minuty]:

a to fakt 1.4 97 koni mechanicznych 71 kw chyba
    gimak
    Level 40  
    zibi999 wrote:
    byłem na diagnostyce 0 błedów ale dla pewnosci skasował mechanik wszystko

Chyba nie wszystkie usterki ujawniają się w postaci zapisanych błędów. I wydaje mi się rola dobrego mechanika nie sprowadza się tylko do sprawdzenia i wykasowania błędów.
    Ja w tym przypadku (nie jako mechanik) dysponując skromnymi możliwościami jakie daje PCMScan próbowałbym sprawdzić poprawność wskazań czujnika temperatury i przepływu zasysanego powietrza (w tej chwili nie wiem czy to jest realne) lub próbował bym ten czujnik podmienić, sprawdziłbym też poprawność (pewność) połączeń we wtyczce.
    zibi999
    Level 15  
    napisze tak z tego co wiem jak odłączy się czujnik przepływomierza powietrza, to podobnież gaśnie samochód po chwili. Wiec pominiecie tego czujnika chyba nie bedzię takie banalne. zgadzasz się z tym kolego .