Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota corolla E 12 - zmniejszenie zużycia paliwa? silnik 4ZZ-FE?

zibi999 10 Kwi 2016 20:41 921 8
  • #1 10 Kwi 2016 20:41
    zibi999
    Poziom 13  

Witam chciałbym prosić i jakieś Rady jak zmniejszyć zużycie paliwa? w tej chwili w trasie wychodzi ok 6 litrów / 100

0 8
  • #2 10 Kwi 2016 20:43
    robokop
    Moderator Samochody

No i co...?

0
  • #3 10 Kwi 2016 20:57
    gimak
    Poziom 37  

Po pierwsze co bym zrobił, to sprawdził jak chodzi sonda lambda przed katalizatorem.
    Po drugie, jak to liczyłeś. Jak z kompa pokładowego, to w mojej corolli z takim silnikiem o pojemności 1.4, trzeba to brać jako wskażnik. Poprawna wartość jest z wyliczenia z kilku tankowań i mnie w jeździe mieszanej wychodziło 6.7 litra/100.

0
  • #4 10 Kwi 2016 20:59
    zibi999
    Poziom 13  

ostatnio cos sie popierdzieliło jak odkreciłem dolot od filtra powietrza spalanie było 5.3 /100 teraz wychodzi roznie 6-6.5 muśle iż może to być wina czujnika przepływomierza powietrza i szukam sposobu aby to spalanie zmniejszyć

0
  • #6 10 Kwi 2016 21:05
    zibi999
    Poziom 13  

z tego co mi wiadomo to tam jest połaczony czujnik temperatury z czujnikiem przepływomierza nie wiem z czym jeszcze ale nic poza dolotem nie było odkrecane i spalanie wzrosło komputer szaleje spalanie chwilowe potrafi złapać do 90 wczesniej nie działo się tak spalanie max 30 chwilowe srednie też zmieniło sie

Dodano po 1 [minuty]:

chciałem zoabczyć czy nie przeciagneło kurzu z filtra bo nie był najlepszy ... macie jakieś rady co można z tym zrobić byłem na diagnostyce 0 błedów ale dla pewnosci skasował mechanik wszystko

Dodano po 1 [minuty]:

a to fakt 1.4 97 koni mechanicznych 71 kw chyba

0
  • #7 10 Kwi 2016 21:53
    gimak
    Poziom 37  

zibi999 napisał:
    byłem na diagnostyce 0 błedów ale dla pewnosci skasował mechanik wszystko

Chyba nie wszystkie usterki ujawniają się w postaci zapisanych błędów. I wydaje mi się rola dobrego mechanika nie sprowadza się tylko do sprawdzenia i wykasowania błędów.
    Ja w tym przypadku (nie jako mechanik) dysponując skromnymi możliwościami jakie daje PCMScan próbowałbym sprawdzić poprawność wskazań czujnika temperatury i przepływu zasysanego powietrza (w tej chwili nie wiem czy to jest realne) lub próbował bym ten czujnik podmienić, sprawdziłbym też poprawność (pewność) połączeń we wtyczce.

0
  • #8 10 Kwi 2016 21:57
    zibi999
    Poziom 13  

napisze tak z tego co wiem jak odłączy się czujnik przepływomierza powietrza, to podobnież gaśnie samochód po chwili. Wiec pominiecie tego czujnika chyba nie bedzię takie banalne. zgadzasz się z tym kolego .

0
  • #9 11 Kwi 2016 09:59
    robokop
    Moderator Samochody

Poproszę wynik analizy spalin. Do tego czasu wątek zamykam. A szanowny autor będzie uprzejmy poprawić swoje posty.

0