Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 48''-50'' do 3000zł

Massoti 10 Kwi 2016 20:49 1299 21
  • #1 10 Kwi 2016 20:49
    Massoti
    Poziom 4  

Witam, szukam telewizora, który będzie tak naprawdę monitorem dla komputera i PS4. Filmy, seriale oglądam przy użyciu Netflix-a. Wolałbym, żeby telewizor wyposażony był w matrycę o rozdzielczości 4K. Istotne jest też bezproblemowe podłączenie ze smartfonem.
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Przede wszystkim na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Rolety na oknach.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung SyncMaster T260HD
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, obsługę miracast-u
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    10. Jakie urządzenia? Laptop, PS4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, Filmy na Netflix-ie
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Niekoniecznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, parę godzin tygodniowo.
    16. Preferencje co do marki? Samsung, ale nie jest to wymóg konieczny.
    17. Preferencje co do wielkości? 48''-50''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Małe kąty widzenia i szara czerń.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Niekoniecznie

0 21
  • Pomocny post
    #2 10 Kwi 2016 22:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Do tych potrzeb :
    - Sony 50w755
    - TCL 50S7806
    - TCL 50S7906
    - Philips 49PUS7100
    - Philips 49PUS6501
    - Sharp 49XUF 8772

0
  • Pomocny post
    #3 11 Kwi 2016 09:59
    Svetherus
    Poziom 28  

za 3000zł nie dostaniesz żadnego sensownego 4k oprócz Panasonica 50cx680e - a to też promocji musisz szukać.

Więc albo szukasz Panasonica, albo zwiększasz budżet (o przynajmniej 1000zł - i wtedy Philips 6501 albo Panasonic 700e) albo rezygnujesz z 4k.

1
  • #4 11 Kwi 2016 11:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ktoś tu kłamie tylko nie wiadomo po co?
    Jak nie wiadomo dlaczego to wiadomo..
    Pisałem wiele razy, że Panasonic ma duży clouding:
    http://img1.lesnumeriques.com/test/11/11357/ir001575.jpg
    Tu masz zdjęcie na potwierdzenie. Chcesz się z tym męczyć ?

Podane modele znakomicie spełnią Twoje oczekiwania.
    Svetrus nie ma pojęcia o czy pisze bo nie widział ich na oczy . Możesz go zapytać o podróż w kosmos ... już coś tam wymyśli.

To bardzo dobre modele do 3 tyś które Ci podałem.
    Bo do 3 tyś zł wiele, wiele osób kupuje telewizory i są bardzo zadowoleni.

0
  • Pomocny post
    #5 11 Kwi 2016 17:10
    Svetherus
    Poziom 28  

spośród modeli które podałeś wymóg 4k i do 3000zł spełniają dwa na sześć podanych. Oba to TCL.
    Ja rozumiem, że z wiekiem tracisz umiejętność czytania, ale weź znajdź jakiegoś okulistę czy optyka, pójdź w środę dla emerytów czy coś, i oszczędź wszystkim kłopotu.

Co do cloudingu w 680 - rzeczywiście, ta sztuka miała ten problem. Ale doskonale wiesz, że clouding może być w jednym egzemplarzu, a w drugim już nie.
    A skoro jesteś taki ochoczy do czytania testów lesnumeriques, może powrzucasz jakieś ich opinie na temat TCL'a? ;)

1
  • #6 11 Kwi 2016 19:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Na temat TCla są bardzo dobre opinie właśnie na czerń i podświetlenie matrycy.
    I to nie licząc klasy cenowej.

A nowe modele serii 7906 są jeszcze lepsze.

0
  • #7 11 Kwi 2016 20:28
    Massoti
    Poziom 4  

@LOCOLOCO
    Jeśli chodzi o podane przez Ciebie telewizory, to tylko TCL U50S7806S i Sony KDL-50W755C mieszczą się w moim budżecie. Jeśli chodzi o telewizor Sony, to jest to Full HD, a nie 4K. Natomiast nie wiem, czy TCL przemawia do mnie jako firma, może to niepotrzebne uprzedzenie. Bardzo ciężko znaleźć o nim coś w Internecie, oprócz informacji od Ciebie. Drugiego modelu TCL w ogóle nie znalazłem na polskich stronach.
    @Svetherus
    Ten Panasonic wygląda ciekawie. Obawiam się trochę platformy Firefox OS, czy nie jest ona z góry spisana na straty? Wydawało mi się, że rynkiem rządzą Android Tv, Tizen i Web OS. Czy clouding podlega ewentualnie gwarancji? W takim razie, Twoim zdaniem opłaca się zrezygnować z 4K i kupić lepszy telewizor Full HD?

0
  • #8 11 Kwi 2016 22:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zobacz zdjęcia z angielskiego testu w linkach co podałem, Panasonic ma duży clouding.
    Clouding nie podlega gwarancji.

TCL to już obecnie nr 3 na świecie. Za rok chyba będą wyżej jak taj dalej pójdzie.
    Ale nie to jest ważne. Ważne że poszli w jakość ekranów mając swoje specjalistyczne laboratoria i pozyskując co raz lepszych inżynierów.
    I zobacz jak ładnie się prezentują modele.

0
  • Pomocny post
    #9 11 Kwi 2016 23:19
    Svetherus
    Poziom 28  

Clouding nie podlega gwarancji. ALE kupując przez internet masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. A KAŻDY TV z podświetleniem edge led będzie miał tendencję do cloudingu, więc KAŻDY TV musisz sprawidzić pod tym względem.

TCLa nikt nie testuje oprócz lesnumeriques (model z zeszłego roku) i został w tym teście zjechany (2/5). A LOCO sprzedaje TCLa więc mu zależy żeby sprzedać, więc je testuje i dobrze ocenia.

Firefox OS jest bardzo przyjemnym systemem. Ma aplikacje które wystarczą większości standardowych użytkowników, działa płynnie, nie da się go zawiesić.
    Co do rezygnacji z 4k - w budżecie 3000zł nie dostaniesz za wyjątkiem jednego modelu, sensownej jakości 4k. Więc tak, lepiej kupić FHD albo szukać 50cx680e.

0
  • #10 11 Kwi 2016 23:26
    Massoti
    Poziom 4  

A co z funkcjami smart? Bardzo dużo osób narzeka na system i jego ograniczone możliwości oraz słabą stabilność.

0
  • #11 11 Kwi 2016 23:29
    Svetherus
    Poziom 28  

Firefoxa? Nie da się go zawiesić. Próbowałem.
    Ograniczone możliwości? Zależy czego oczekujesz. Jeśli oczekujesz przeglądarki, youtube, TVNPlayera i kilkudziesięciu innych aplikacji - Firefox wystarcza. Jeśli oczekujesz bazy aplikacji google store i absolutnej dowolności w konfiguracji systemu, android jest jedyną opcją.

0
  • #12 11 Kwi 2016 23:40
    Massoti
    Poziom 4  

Dobra, to póki co chyba ostatnie pytanie. Samsung UE50HU6900 dostał dosyć wysoką note na digitalversus. Rozumiem, że jego obraz jest gorszy niż w Panasonicu i zastosowano matryce o odświeżaniu 50Hz?

0
  • #13 12 Kwi 2016 01:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Firefox nie da Ci 1/100 tego co da Ci Android.
    System jest rozbudowywany nie tylko w smartonach ale również w telewizorach.
    https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-...=ee00c6e1ff4e0c448507ef1a889c18d5&oe=57B0635E
    Zobacz co się liczy i co jest rozbudowywane i będzie rozwijane przez kolejne lata.
    Z poziomu tylko aplikacji KODI
    |https://kodi.tv/
    Masz dostęp do dziesiątków tysięcy najnowszych filmów i to za darmo.
    Jeśli w kinie zapłacisz choćby 1 zł za fil to policz ile zyskujesz.
    A aplikacji jest kilka tysięcy , bo w nowych seriach Philipsa można pobierać aplikacje zewnętrzne.

Panasonica jak lubisz z chmurami na ekranie - to w końcu Twój wybór:

A TCLa poczytaj tych co kupili o co mają pojecie.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/124409-tcl-5...chinskich-telewizorow-na-swiatowym-rynku.html
    Jak lecę samolotem to wolę mieć przeszkoloną załogę a nie kogoś kto nie widział nawet jak wygląda kokpit w samolocie. Ale opowiada że wie.
    Svetrus na oczy nie widział TCLa - a kłamie .

0
  • #14 12 Kwi 2016 10:21
    Svetherus
    Poziom 28  

Firefox z całą pewnością nie da tego co android i wprost o tym napisałem.

Pytanie, czy potencjalny użytkownik wykorzysta i czy potrzebuje tego co ma w androidzie, a czego nie ma w firefoxie? Moim zdaniem zrobi to 1% użytkowników.

0
  • #15 12 Kwi 2016 10:29
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

LOCOLOCO i Svetherus przystopujcie, bo przeginacie, moja cierpliwość jest na wyczerpaniu!
    Zaczepki wykasowałem!

0
  • #16 12 Kwi 2016 12:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Moim zdaniem ponad 50% osób korzysta z aplikacji- tak pokazują badania Samsunga i innych producentów telewizorów.

0
  • #17 12 Kwi 2016 14:14
    Svetherus
    Poziom 28  

Tyle, że niewiadomo jakie było pytanie. Bo jeśli było: "czy korzystasz z aplikacji w Smart" to jeśli ktoś używa Youtube to już odpowiadał twierdząco.

Prawda jest taka, że jedynymi aplikacjami które dają Androidowi jakąś tam przewagę w tym temacie a jednocześnie są i mogą być używane przez większe grono osób, to KODI i wtyczki do niego. Cała reszta albo jest w innych systemach, albo zostanie odpalona raz-dwa z ciekawości i prędzej czy później zapomniana.

0
  • #18 12 Kwi 2016 15:31
    Massoti
    Poziom 4  

Dobra, a jeżeli zrezygnowałbym z 4k, to co wybrać? Czytałem dobre opinie o Sonym KDL-50W755C i Samsungu UE50H6400. Czy to faktycznie dobre telewizory?

0
  • #20 12 Kwi 2016 16:45
    Massoti
    Poziom 4  

Ok, to ten Samsung odpada. Jakieś alternatywne propozycje modeli z Full Hd?

0
  • #21 12 Kwi 2016 19:00
    Svetherus
    Poziom 28  

do 3000zł albo sony o którym wspomniałeś albo samsungi h6400 (który rzeczywiście miewa problemy z kurzem i pękającą obudową) albo jego następcę j6200 - który to już tych problemów nie ma.
    Ewentualnie LG 652v.

0
  • #22 13 Kwi 2016 02:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Samsung J6200 gra gorzej niż H 6400.
    Sony da Ci moc satysfakcji.

0