Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra f 96 r - wysoka temperatura silnika.

astraF96 10 Kwi 2016 23:05 1137 10
  • #1 10 Kwi 2016 23:05
    astraF96
    Poziom 3  

Witam mam problem, tzn. w styczniu kupiłem Opla Astrę f 96 rocznik w sedanie. Początkowo nie zwróciłem uwagi na problem ale ostatnio mnie to zaniepokoiło. Bardzo szybko się grzeje. Gdy było chłodniej nie aż tak ale teraz te parę dni co było ciepło. W czasie jazdy było ponad 90°C gdy postałem w korku dosłownie parę minut wskazówka dochodziła do czerwonego pola i musiałem otwierać szyby i wentylator włączać na maksa żeby temperatura zeszła. Co to może być, proszę o pomoc.

0 10
  • Pomocny post
    #2 10 Kwi 2016 23:24
    sebap
    Poziom 40  

Za mało płynu, zacięty termostat, uszkodzona pompa wody, padnięta UPG. Co sprawdziłeś do tej pory?

0
  • Pomocny post
    #3 11 Kwi 2016 03:43
    jawiczka
    Poziom 27  

Może również być zatarty lub spalony wentylator chłodnicy, uszkodzony włącznik termiczny, przerwana instalacja elektryczna wentylatora. Przyczyn może być dużo, a więc musisz zacząć działać.

0
  • #4 11 Kwi 2016 14:29
    astraF96
    Poziom 3  

wentylator sie wlacza , plynu mam praktycznie miarke max . Myslalem nad termostatem zeby go zlikwidowac ale to moze skutkowac tym ze kiedys sie zagrzeje a ja nie bede wiedział

1
  • Pomocny post
    #5 11 Kwi 2016 14:33
    sebap
    Poziom 40  

Jeśli wyjmiesz termostat to silnik będzie niedogrzany. Możesz wyjąć na próbę. Jeśli będziesz zakładał nowy to żadne popierdółki tylko Wahler lub Vernet.

1
  • #6 11 Kwi 2016 22:59
    astraF96
    Poziom 3  

Ok dziekuje sprawdze termostat . A gaz moze miec cos do rzeczy . Bo mam gaz zalozony . Ale i na gazie jak i na benzynie sie zagrzewa . Wiec gdy wyjme termostat nie ma ryzyka ze sie moze zagrzac bez mojej wiedzy . ? .

0
  • Pomocny post
    #7 11 Kwi 2016 23:15
    sebap
    Poziom 40  

Bez termostatu płyn krąży po dużym obiegu więc silnik nie ma prawa się przegrzać zakładając, że reszta układu jest sprawna.

0
  • #8 12 Kwi 2016 23:25
    astraF96
    Poziom 3  

Ile moze kosztowac takie wyciagniecie zakladajac ze mam silnik 8 zaworowy . Bo slyszalem ze termostat jest za paskiem napinaczem itd rozrzadu . Chce zeby kyos mi pomogl bo jak dalej mi sie tak bedzie dzialo to nie wiem czy objechal bym te lato tym autem . Dziekuje wszystkim za podpowiedzi . Pozdrawiam ! :-)

0
  • #9 13 Kwi 2016 08:39
    sebap
    Poziom 40  

Jedź do mechanika na zmianę rozrządu i termostatu. Wahler lub Vernet. Nikt Ci nie powie ile będzie kosztować zmiana tego w twoim aucie.

0
  • #10 13 Kwi 2016 09:27
    Ricoh_220

Poziom 35  

Wymiana rozrządu nie jest trudna w tym aucie.
    Termostat jest niestety pod nim.Mnie już kilka razy padł termostat (nie otwiera się i jeździsz na małym obiegu). Wtedy są objawy które opisujesz.
    Więc nastaw się na wymianę rozrządu bo i tak będzie ściągany oraz termostatu.

0
  • #11 21 Sie 2016 12:35
    astraF96
    Poziom 3  

Okazało się , że poprzedni właściciel tego pojazdu nie wyjął czegoś tam co powodowalo że cała temperatura szła na silnik . Gdy byłem u gazownika regulować gaz zrobił mi to za darmo . Od tamtej pory mam spokoj

0
  Szukaj w 5mln produktów