Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer a polaryzacja głośników

coolder 10 Kwi 2016 23:43 837 3
 • #1 10 Kwi 2016 23:43
  coolder
  Poziom 7  

  Witam
  Zbudowałem sobie subwoofer na dwa głośniki niskotonowe + 1 bassreflex, głośniki w środku podłączone są równolegle żeby uzyskać 4 ohm i moje pytanie brzmi czy jeżeli są dwa głośniki niskotonowe w jednej "kolumnie" podłączone równolegle to jeden i drugi ma być + do + a - do - ?
  Bo teraz widzę że jak grają to jeden jakby ciągnie drugiego więc może to trzeba podłączyć jedne normalnie + do + i - do - a drugi + do - i - do +
  Przepraszam za tak oczywiste pytanie ale nie znam się na tym a obawiam się że tak jak teraz podłączyłem czyli + do + a - do - w obu głośnikach to złe rozwiązanie

  0 3
 • #2 10 Kwi 2016 23:59
  koziołek
  Poziom 15  

  Cześć, plusy obydwu głośników mają iść do plusa terminala, a minusy obydwu głośników do minusa terminal. Sprawdź sobie podłączenie baterią, obydwa głośniki powinny wychylać się równocześnie w tę samą stronę.
  Powodzenia.

  0
 • #3 11 Kwi 2016 00:23
  nyquist
  Poziom 24  

  coolder napisał:
  moje pytanie brzmi czy jeżeli są dwa głośniki niskotonowe w jednej "kolumnie" podłączone równolegle to jeden i drugi ma być + do + a - do - ?

  Membrany muszą poruszać się w fazie, sposób połączenia wyprowadzeń zależy od tego, w jaki sposób przetworniki zostały umieszczone względem siebie w kolumnie. Najlepiej wrzuć zdjęcie, na którym będą widoczne oba głośniki.

  0
 • #4 11 Kwi 2016 00:49
  WędkarzStoLica
  Poziom 31  

  coolder napisał:
  to złe rozwiązanie
  Nie zwracaj uwagi na wizualne odczucia, bo one mogą być błędne. Jeśli masz oznaczenia na głośniku, to pomyłka jest niemożliwa.

  Podłącz odwrotnie i na słuch to wyłapiesz. Poprawne podłączenie zawsze da więcej basu - dużo więcej.

  0