Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszenie górne (guma) wymiana

brachu_sq8diett 11 Kwi 2016 00:37 834 2
  • #1 11 Kwi 2016 00:37
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

Witam,
    Posiadam kolumny B&W DM602. Niskotonowy zawieszony jest na gumowym resorze, ale jest popękany. Chciałbym go wymienić i wstawić gumę jak jest oryginalnie, ale nie znalazłem informacji jak usunąć gumę z membrany aby jej nie uszkodzić.

Jeżeli przerabialiście taki temat to prosiłbym o poradę. Jutro wieczorem postaram się załączyć zdjęcia.
    Głośnik gra(ma 16lat), ale chyba czas się tym zająć. Na forum jest opis jak wymienić piankę gorzej jak usunąć gumowe zawieszenie

Z góry dzięki za porady i dobrej nocki życzę ;)

Zawieszenie górne (guma) wymiana Zawieszenie górne (guma) wymiana Zawieszenie górne (guma) wymiana

• #2 11 Kwi 2016 00:51
    ZeeWolf
    Poziom 27  

Mechanicznie. Możesz spróbować lekko namoczyć w spirytusie lub izopropanolu nożyk, którym będziesz oddzielał resztki zawieszenia od membramy. Pamiętaj o wycentrowaniu cewki przed przyklejeniem zawieszenia (konieczne usunięcie kopułki).

• #3 12 Kwi 2016 02:13
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

Witam, edytowałem pierwszy post(zdjęcia).

Pojawił się nowy problem. Nie mogę znaleźć zawieszenia z gumy do tych głośników. Jest to 18cm (7") głośnik.
    Średnica zewnętrzna zawieszenia 175mm wewn. 130mm. Patrzyłem na stronach Allegro, Umifon, Dexon, STX, ale znalazłem tam tylko zawieszenie do 165mm i 196 w zwyż. Możecie coś doradzić? W opcję wchodzą zamówienia z zagranicy.

Czytałem również o zmiękczaniu gumy, ale w przypadku zawieszenia raczej nie zadziała i raczej pogorszy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME