Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Bosch - PIE675N14E, napięcie 24V waha się od 55V do 70V.

luk29m 11 Kwi 2016 14:19 528 0
  • #1 11 Kwi 2016 14:19
    luk29m
    Poziom 1  

Witam. Od kilku dni naprawiam płytę indukcyjną BOSCH PIE675N14E.
    Płyta nie włączała się, po podpięciu do sieci słychać było delikatne "cykanie". Po rozebraniu okazało się że mocno wylany jest kondensator na linii 24V oraz jeszcze jeden spuchnięty - wymieniłem wszystkie. Po podłączeniu do sieci charakterystycznego cykania już nie było słychać, niestety nadal brak reakcji na włączenie.

Po sprawdzeniu napięć okazało się, że napięcie 5V jest idealne, ale napięcie na którym powinno być 24V waha się w granicach 55 do 70 woltów.
    Znalazłem uszkodzony element smd ( wszystkie nogi miały do siebie zwarcie około 10 Ohm) w obudowie podobnej do sot23 o oznaczeniu 43A, po długich poszukiwaniach ustaliłem że to będzie najprawdopodobniej układ KA431SMFTF, to samo co tl431 więc wymieniłem na tl431. Zmieniłem też uszkodzony transoptor UFB1, niestety nic to nie zmieniło.
    Znalazłem także uszkodzony rezystor chyba R35 ( bo napisy są lekko starte), jest to ten rezystor obok R122 zaraz przy układzie U1(43A), chciałem dodać zdjęcie, ale coś nie tak w tej chwili z serwerem i nie mogę dodać, tutaj jest podobny temat i są zdjęcia https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2729791.html
    Może ktoś ma na stanie taką samą lub podobną płytkę i mógłby mi podać jaka powinna być wartość rezystora R35.
    Rezystor R5 ma u mnie wartość 86k, też jeśli ktoś ma możliwość to proszę o sprawdzenie czy taka wartość być powinna. Reszta rezystorów w pobliżu wydaje się być OK, wnioskuję po zaokrąglonych (równych) wartościach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME