Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kino domowe szumi przy sygnale z tunera HD polaczone chinch

Piotr Cieslikowski 11 Kwi 2016 16:41 750 6
  • #1 11 Kwi 2016 16:41
    Piotr Cieslikowski
    Poziom 7  

Witam.
    Mam pytanie w tym momencie mam taki zestaw tv, tuner HD, amplituner kina domowego polaczone mam tak: amplituner z tuner HD RCA chinch poniewaz tuner HD nie posiada gniazda optycznego tylko coaxial a amplituner nie posiada z klei coaxial tylko optyczne zas tv tez posiada tylko coaxial jak puszczam muze tylko z dvd lub usb w amplitunerze wszystko ok ale jak puszcze muzyke z tunera HD to slychac szumy tym silniejsze im bardziej podglosnie ampltuner a zcisze tuner HD chcialem polaczyc tv z amplitunerem optykiem ale tv go nie ma doradzi ktos jak to ugryzc

0 6
  • #2 11 Kwi 2016 17:06
    Polon_us
    Poziom 41  

Można rozważyć użycie konwertera Coax In -> Optical Out.

Taki, jak na poniższym zdjęciu. Bez problemu do kupienia. Przy kupowaniu proszę zwrócić uwagę na opis! In - coaxial - Out optical.

0
  • #3 11 Kwi 2016 18:03
    Piotr Cieslikowski
    Poziom 7  

dzieki tylko nie wiem czy sie nie zakrecilem przy opisie bo tv I tuner satelitarny HD maja tylko gniazdo coaxial a amplituner ma optyczne to nie powinno byc odwrotnie in opt out coaxial nie wymadrzam sie tylko prubuje zrozumiec temat jesli cos pochrzanilem napisze jeszcze raz

0
  • Pomocny post
    #4 11 Kwi 2016 18:39
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę użyć konwerter taki, jaki napisałem.
    Sygnał ma być wyprowadzony z tunera satelitarnego i doprowadzony do wzmacniacza - taki jest kierunek "przepływu" sygnału audio. Tylko w jedną stronę.

Także z punktu widzenia konwertera sygnałem wejściowym (In) będzie sygnał z gniazda Coax w tunerze.
    Na wyjściu dekodera (Out) będzie sygnał optyczny do wejścia w wzmacniaczu.

0
  • #5 21 Kwi 2016 16:03
    Piotr Cieslikowski
    Poziom 7  

Witam.Dzieki Polon_us za pomoc kupilem konwerter I podlaczylem tak jak w opisie wyzej I problem z szumami zniknal.Mam jescze pytanie czy uzywajac takiego konwertera nie mamy spadku mocy muzycznej bo jak puszcze film z dvd lub muzyke z cd to mam wrazenie ze na tych samych ustawieniach gra glosniej w drugiej opcji

0
  • Pomocny post
    #6 22 Kwi 2016 06:40
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, moim zdaniem nigdy nie jest tak, że wszystkie źródła dźwięku podłączone do wzmacniacza grają na tym samym poziomie głośności.
    Zawsze są jakieś różnice. Jeżeli te różnice są nieznaczne, to po prostu trzeba z tym żyć.
    Mając pilota, to nie jest żadnym utrudnieniem, aby zmienić co nieco ustawienia głośności.
    Jeżeli różnica dźwięku jest naprawdę duża, to trzeba nad tym pochylić się i znaleźć przyczynę.

Nie wiem, jaki wzmacniacz kolega posiada. Istnieją wzmacniacze, które umożliwiają kompensację różnic poziomu dźwięku na gniazdach wejściowych.
    Osobiście posiadam takowy. Niech kolega sprawdzi instrukcję wzmacniacza.

0
  • #7 23 Kwi 2016 17:38
    Piotr Cieslikowski
    Poziom 7  

witam wzmacniacz byl zakupiony uzywany bez instrukcji ale tak jak mowisz nie ma sensu sie zaglebiac tym bardziej ze roznica jest nieznaczna tak czy owak dzieki za podpowiedz moze kiedys jak nabede jakis nowy sprzety mi sie przyda.pozdrawiam

0