Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alienware m15x - Komputer zwalnia, ale po przeczyszczeniu przyspiesza.

11 Apr 2016 17:05 855 3
 • Level 7  
  Witam.
  Dziś przedstawię wam mój problem z którym borykam się od kilku miesięcy. Mianowicie posiadam laptopa Alienware m15x z 2010 roku. Komputer od nowości śmiga i jest super. Mam go już prawie 6 lat a uciągnął np. GTA V. :D
  Od pewnego czasu zauważyłem dziwną rzecz. Gdy włączam komputer i chcę sobie w coś pograć gra nagle się zacina, chociaż śmigała. Zauważyłem, że gdy przeczyszczę odkurzaczem wentylatory od procesora oraz karty graficznej i potrzymam żeby się kręciły bardzo wysoko (przez ok 2 minuty) problem ustępuje na co najmniej 3 tygodnie. Nie jest to bardzo uciążliwe, natomiast chcę wiedzieć dlaczego się tak dzieje. Dodam, że komputer nie zwalnia tylko w grach, ale cały. Mam nadzieję, że ktoś mi tu pomoże, bo nie chcę aby moja maszyna się w końcu zepsuła. :)
  Ostatnio komputer miał reinstall systemu, ale nawet to nie pomogło. :P
  Pozdrawiam. ;)
 • TermopastyTermopasty
 • IT specialist
  Trzeba laptop rozebrać, wyczyścić chłodzenie oraz wymienić pastę termoprzewodzącą i termopady. Przez przykładanie odkurzacza do otworów wentylacyjnych znacznie zwiększasz obroty wentylatorów, co może doprowadzić do uszkodzenia płyty (wentylator działa wtedy jak prądnica).
 • TermopastyTermopasty
 • Level 7  
  Komputer 2 tygodnie temu miał wymieniany chipset w karcie graficznej co idzie za tym pasta termoprzewodząca musiała byc nowa.Natomiast przy procesorze pastę wymieniałem nie tak dawno ;/ Więc mysle że to nie wina past.
 • IT specialist
  Co nie zmienia faktu, że sprzęt się przegrzewa i należy sprawdzić układ chłodzenia.