Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alienware m15x - Komputer zwalnia, ale po przeczyszczeniu przyspiesza.

11 Kwi 2016 17:05 738 3
  • Poziom 6  
    Witam.
    Dziś przedstawię wam mój problem z którym borykam się od kilku miesięcy. Mianowicie posiadam laptopa Alienware m15x z 2010 roku. Komputer od nowości śmiga i jest super. Mam go już prawie 6 lat a uciągnął np. GTA V. :D
    Od pewnego czasu zauważyłem dziwną rzecz. Gdy włączam komputer i chcę sobie w coś pograć gra nagle się zacina, chociaż śmigała. Zauważyłem, że gdy przeczyszczę odkurzaczem wentylatory od procesora oraz karty graficznej i potrzymam żeby się kręciły bardzo wysoko (przez ok 2 minuty) problem ustępuje na co najmniej 3 tygodnie. Nie jest to bardzo uciążliwe, natomiast chcę wiedzieć dlaczego się tak dzieje. Dodam, że komputer nie zwalnia tylko w grach, ale cały. Mam nadzieję, że ktoś mi tu pomoże, bo nie chcę aby moja maszyna się w końcu zepsuła. :)
    Ostatnio komputer miał reinstall systemu, ale nawet to nie pomogło. :P
    Pozdrawiam. ;)
  • TermoPasty.pl
  • Spec od komputerów
    Trzeba laptop rozebrać, wyczyścić chłodzenie oraz wymienić pastę termoprzewodzącą i termopady. Przez przykładanie odkurzacza do otworów wentylacyjnych znacznie zwiększasz obroty wentylatorów, co może doprowadzić do uszkodzenia płyty (wentylator działa wtedy jak prądnica).
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 6  
    Komputer 2 tygodnie temu miał wymieniany chipset w karcie graficznej co idzie za tym pasta termoprzewodząca musiała byc nowa.Natomiast przy procesorze pastę wymieniałem nie tak dawno ;/ Więc mysle że to nie wina past.
  • Spec od komputerów
    Co nie zmienia faktu, że sprzęt się przegrzewa i należy sprawdzić układ chłodzenia.