Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana łożyska pralka samsung WF0500NXW

bloczekk 11 Kwi 2016 20:10 2553 7
  • #1 11 Kwi 2016 20:10
    bloczekk
    Poziom 2  

Witam, zaczęło się od głośnej pracy, potem jeździła po łazience a skończyło się na spadnięciu paska. Postanowiłem zajrzeć do środka i stwierdziłem, że padło łożysko. Rozebrałem pralkę, wyjąłem zespół piorący, wykręciłem śrubę trzymająca koło pasowe z bębnem, wyciągnąłem bęben i na tym stanąłem, za chiny nie mogę wyciągnąć łożysk z tego plastikowego "bębna".
    W tym plastikowym bębnie jest otwór, w otworze jest zatopiona metalowa tulejka a w tulejce osadzone łożyska.
    Położyłem ten plastikowy bęben "dnem" w górę, wsadziłem dłuto do tulejki i próbuje wypchnąć łożysko wewnętrzne, jak gdzieś czytałem, że łożysko wewnętrzne trzeba do wewnątrz, a zewnętrzne na zewnątrz.
    Próbowałem już podgrzewać łożyska, wd-40 też nie żałowałem, a te nawet nie drgnęły.
    Czy coś źle robię? Potrzebuję jakiegoś specjalnego narzędzia? Przykładam za mało siły? Co robić żeby je wyciągnąć?
    A tak przy okazji jaki model łożysk i simering potrzebuje kupić do tej pralki?
    Wymiana łożyska pralka samsung WF0500NXWIMAG02..jpg Download (793.15 kB) Wymiana łożyska pralka samsung WF0500NXWIMAG02..jpg Download (933.71 kB) Wymiana łożyska pralka samsung WF0500NXWdno do d..u.jpg Download (755.25 kB) Wymiana łożyska pralka samsung WF0500NXWdno do g..y.jpg Download (1.08 MB) Wymiana łożyska pralka samsung WF0500NXWIMAG02..jpg Download (711.48 kB)

2 7
  • #2 11 Kwi 2016 21:59
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

bloczekk napisał:
    Próbowałem już podgrzewać łożyska, wd-40 też nie żałowałem, a te nawet nie drgnęły.

Dłutem będzie ciężko i nie wiem czy wogule wykonasz to dłutem :-D
    Najlepszy jest kawałek 10-15cm rurki kształtem pasującej do zewnętrznych ścianek łożyska. Wystarczy przystawić kawałek takiej rurki, stuknąć młotkiem mocno i łożysko powinno wypaść. Jeśli jednak tak się nie stanie trzeba próbować kawałkiem 1cm druta opierając najpierw o prawą ściankę łożyska a potem o lewą(aby równomiernie się wysuwało).

0
  • #3 12 Kwi 2016 16:00
    bloczekk
    Poziom 2  

znalazłem pręt, walnąłem parę razy i wciąż nic. Czy jakiś znawca wie czy to nie jest jakoś zabezpieczone, zgrzane, zapieczone, czy coś źle robie ? Bo przyłożyłem naprawdę mnóstwo siły a te nawet nie drgnęły o mm.

0
  • #4 12 Kwi 2016 16:25
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

Od środka powinien być taki gumowy czy też kałczukowy uszczelniacz lecz jak się domyślam to to czarne.
    Z zewnętrznej strony widać jednak jakąś tak jak by blaszkę z takim dziubkiem(językiem) spróbuj ją zdjąć a jeśli się nie da to odkręcić. W jakimś modelu pralki spotkałem się z takim dziwnym zabezpieczeniem lecz nie pamiętam już w jakim(ale chyba LG).

0
  • #5 12 Kwi 2016 17:14
    bloczekk
    Poziom 2  

PATAFIAN_PATAFIAN napisał:
    Od środka powinien być taki gumowy czy też kałczukowy uszczelniacz lecz jak się domyślam to to czarne.
    Z zewnętrznej strony widać jednak jakąś tak jak by blaszkę z takim dziubkiem(językiem) spróbuj ją zdjąć a jeśli się nie da to odkręcić. W jakimś modelu pralki spotkałem się z takim dziwnym zabezpieczeniem lecz nie pamiętam już w jakim(ale chyba LG).

Udało mi się zdjąć od wewnętrznej strony ten simring, mimo że jest tylko włożony i tak mnie kosztowało to trochę siły żeby go wyciągnąć. Nareszcie jakiś progres. A ten "język" od strony zewnętrznej jest plastikowy i jest integralną częścią tej plastikowej obudowy.

0
  • #6 12 Kwi 2016 17:43
    skryn
    Admin grupy AGD

Walnij w to porządną gazrurką i młotkiem co najmniej półkilowym i przestań się mazać, jak za przeproszeniem stara baba. Tu trza ciężkiego kalibru sprzętu i siły, a nie cackać się jak matka z niemowlęciem i mówić, że "nie wychodzi"... :)

0
  • Pomocny post
    #7 17 Kwi 2016 18:05
    Robo-technical
    Poziom 21  

skryn napisał:
    Walnij w to porządną gazrurką i młotkiem co najmniej półkilowym i przestań się mazać, jak za przeproszeniem stara baba. Tu trza ciężkiego kalibru sprzętu i siły, a nie cackać się jak matka z niemowlęciem i mówić, że "nie wychodzi"... :)

Tak jak pisze Skryn. Nie ma się zbytnio co tu bawić.
    Od siebie dodam że ja stare łożyska WYBIJAM zawsze kluczem nasadowym z tulejką przedłużającą. Jak masz wyciągnięty Siemering to kładź tył zbiornika tak by tylne łożysko było ku górze. Jak nie znajdziesz odpowiedniej nasadki to samą tulejką przedłuż. wal młotkiem po wew pierścieniu łożyska (tego po wew. stronie zbiornika) Nie przejmuj się jak łożysko się rozwali i kulki wylecą - często mi się to zdarza:-) Jak usuniesz wew łożysko to masz lepszy dostęp do tego z zew. Wtedy na pewno znajdziesz klucz nasadowy pasujący kształtem do łożyska. Nie wyrzucaj zdemontowanych łożysk! Pomogą Ci w nabiciu nowych - przynajmniej ja tak zawsze robię. Użycie przecinaka odradzam bo raz mi się wbił w łożysko i tylko spora ilość słów typu "k...a" wypłynęła z moich ust nim sobie poradziłem:p

Jak coś to pytaj - podpowiem na ile będę umiał.

0
  • #8 19 Kwi 2016 12:48
    bloczekk
    Poziom 2  

Robo-technical napisał:
    skryn napisał:

Tak jak pisze Skryn. Nie ma się zbytnio co tu bawić.
    Od siebie dodam że ja stare łożyska WYBIJAM zawsze kluczem nasadowym z tulejką przedłużającą. Jak masz wyciągnięty Siemering to kładź tył zbiornika tak by tylne łożysko było ku górze. Jak nie znajdziesz odpowiedniej nasadki to samą tulejką przedłuż. wal młotkiem po wew pierścieniu łożyska (tego po wew. stronie zbiornika) Nie przejmuj się jak łożysko się rozwali i kulki wylecą - często mi się to zdarza:-) Jak usuniesz wew łożysko to masz lepszy dostęp do tego z zew. Wtedy na pewno znajdziesz klucz nasadowy pasujący kształtem do łożyska. Nie wyrzucaj zdemontowanych łożysk! Pomogą Ci w nabiciu nowych - przynajmniej ja tak zawsze robię. Użycie przecinaka odradzam bo raz mi się wbił w łożysko i tylko spora ilość słów typu "k...a" wypłynęła z moich ust nim sobie poradziłem:p

Jak coś to pytaj - podpowiem na ile będę umiał.

Udało się :)
    Dzięki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo