Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S3 - Po wymianie szybki dotyk szwankuje.

kovojot 11 Kwi 2016 21:33 1047 5
  • #1 11 Kwi 2016 21:33
    kovojot
    Poziom 6  

Witam, zakupiłem S3 z pękniętą szybką, szybka pomimo bardzo złego stanu nie sprawiała problemu z dotykiem, wszystko działało jak najlepiej.
    Zamówiłem więc nową szybkę, z racji tej, że bałem się wymieniać samemu to oddałem obeznanemu znajomemu, on przy zdejmowaniu starej stwierdził, że jak najbardziej wszystko jest z dotykiem okej.
    Po założeniu nowej nie miał możliwości przetestowania sprzętu z powodu blokady.
    Parę dni temu odebrałem telefon, przy nim posprawdzałem dotykowe przyciski, czy też sam dotyk (slajdowanie itp) wszystko było niby okej.
    W domu zacząłem sprawdzać jak się sprawuje telefon z nową szybką i tu właśnie pojawiły się problemy. Po czasie ekran przestał reagować na dotyk, gdy chciałem przenieść aplikację to telefon mi ją włączał, przy pisaniu często nie wychwytuje naciśniętych liter, rób robi zupełnie inne czynności niż te, które wykonałem palcem.
    Przy zablokowaniu i odblokowaniu ekranu wszystko wraca do normy do czasu, bo po jakimś czasie znowu dotyk szwankuje.

Dodam też, że znajomy w tym samym czasie wymienił digitizer i nałożył szkło hartowane na swojego Iphona 5 i występuje u niego dokładnie ten sam problem.
    A tych problemów nie było przedtem.

Pytanie: co mogę zrobić?
    Próbować wgrać nowego softa?
    Jaka może być tego przyczyna?

0 5
  • MagBoss
  • #2 11 Kwi 2016 21:43
    KamGr
    Poziom 24  

Po pierwsze czy kolega wkleił Ci nową szybkę za pomocą kleju LOCA? Czy może taśmą dwustronną po brzegu szybki?

0
  • #3 11 Kwi 2016 21:51
    kovojot
    Poziom 6  

Do tej szybki dostałem taśme dwustronną i użył tylko samej taśmy

0
  • Pomocny post
    #4 11 Kwi 2016 21:55
    KamGr
    Poziom 24  

No to już wiadomo co jest nie tak. Prawidłowa wymiana szybki powinna być zrobiona w tym modelu klejąc ją po całej powierzchni wyświetlacza za pomocą kleju LOCA i utwardzeniu kleju lampą UV.

0
  • #5 11 Kwi 2016 21:57
    kovojot
    Poziom 6  

To nie rozumiem dlaczego dodają taśmę do szybki.
    Mogę odkleić jakoś ekran nie uszkadzając go, ani digi?

Jeszcze jutro dam znać co on z tym ekranem zrobił bo już sam nie pamięta czy dał klej czy taśme....

0
  • #6 11 Kwi 2016 22:05
    KamGr
    Poziom 24  

W s3 nie ma digitizera. Dotyk jest już w wyświetlaczu a do niego na LOCA przyklejona jest sama szybka. Taśmę może dodają po to aby każdy myślał że to taka prosta robota i każdy kto odklei szybkę może ją sobie skleić tą taśmą. A później są takie problemy jak u Ciebie albo szybka się rozkleja. Tutaj masz film jak ta operacja powinna mniej więcej wyglądać:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANL9MgegXKk
    Jeżeli chcesz to zrobić profesjonalnie to należałoby jeszcze wyjąć LCD z ramki aby podczas klejenia, klej nie dostał się do pozostałych podzespołów telefonu.

0