Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother dcp585cw nie drukuje nic

ricop01 11 Kwi 2016 22:36 1167 5
  • Poziom 9  
    Witam posiadam drukarkę brothera dcp585cw po około 4 miesiącach nieużywania nagle potrzebowałem coś wydrukować jak się okazało drukarka przestała drukować w kolorze czerwonym(magenta) jak również nie kopiowała nic na czarno-biało(przycisk mono) i nie wszystkie kwadraciki były zapełnio0ne przy pozostałych kolorach. Tuszy używałem zamienników (firmy incore) od czasu gdy mi się skończyły oryginalne tusze. Bawiłem się w czyszczenie z panelu sterowania lecz nie przynosiło to w ogóle żadnych skutków. Poczytałem trochę o drukarkach brothera i wywnioskowałem iż należy drukarkę rozebrać( to akurat poszło bez najmniejszego problemu) i wyczyścić kanaliki wraz z głowicą za pomocą strzykawki i wężyka. Pierwsze co to spróbowałem za pomocą wstrzykiwania tuszu lecz to nic nie dało. Postanowiłem użyć preparatu do udrażniania i wtedy zauważyłem że wszystko co wstrzykuję do miejsca gdzie jest wejście kartridża Magenty leci do głowicy a tam cofa się do wężyka z czarnym tuszem i wylewa mi go na wejściu kartridża Black. Po tym zatkałem palcem miejsce pobierania tuszu z Kartridża Black i wstrzykiwałem dalej tusz Magenta i głowica się udrożniła. Zadowolony poskładałem drukarkę myśląc że wszystko już będzie działać sprawdziłem a tu lipa nadal nic nie drukuje na czerwono nawet na wydruku testowym:-( postanowiłem kolejne kilka razy przeczyścić płynem do udrożniania wszystkie kolory a także samą głowicę przemyłem dosyć porządnie. Efekt wyszedł mi taki że teraz już nic drukarka mi nie drukuje nawet na wydrukach testowych niby słychać że głowica chodzi i jakby tusz leciał ale kartki wychodzą z drukarki czyste:(
  • Poziom 12  
    Moim zdaniem przekombinowałeś z tym udrażnianiem głowicy. Wiadomym jest, że drukarki atramentowe ni lubią długotrwałych przerw w drukowaniu (tu cztery m-ce), szczególnie, jeśli stosujemy zamienne tusze.
    W praktyce użytkownicy często nam znoszą te sprzęty do udrażniania, ale najczęściej wystarcza prawidłowa procedura czyszczenia głowicy, powtarzana do skutku (chociaż zjada tusze).

Nierzadko wina leży po stronie użytkownika - przy wymianie tuszów nie zdejmują pasków zabezpieczających otwór napowietrzania na zasobniku z tuszem (ten żółty paseczek) i po niedługim czasie drukarka przestaje drukować.

Sprawdź, czy masz drożne te otwory.
  • Poziom 9  
    tak są drożne paski zawsze sćiągam żeby był dostęp powietrza do kartridża. Tusze mam założone nowe bo wcześniejsze na procedurze czyszczenia głowicy się skończyły. Czyli ewentualnie drukarka na złom choć widziałem że za 40$ Chińczycy sprzedają głowice do tych drukarek, zastanawia mnie jak długo pociągnie taka głowica od nich i czy w ogóle moja drukarka będzie drukowała po wymianie głowicy.

Moderowany przez rys57:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Poziom 12  
    Trudno ocenić, jak daleko ingerowałeś w ustrój drukarki - stąd ryzyko opłacalności montażu nowej głowicy jest duże. W Polsce głowica do dcp585 kosztuje ok. 250 zł :( Poszukaj raczej jakiejś okazji zakupu popularnych aukcjach A.
  • Poziom 9  
    Tak sobie myślę że przydało by się mieć jakąś drukarkę na podmianę głowicy aby sprawdzić czy to jest na pewno tylko ta część uszkodzona(głowica) a nie np jeszcze jakieś części elektroniki bo wtedy naprawa całkowicie przedproży zakup nowej drukarki
  • Poziom 38  
    Tu na 100% uszkodzona/niedrożna była głowica.
    W tym momencie sprawdź czy w przewodach atrament dociera do głowicy czy po prostu go nie zapowietrzyłeś.
    Polecam napełnić cały układ w maintenance 76.