Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ERICSSON SDI i chwilowe przerwy w działaniu. Wina modemu?

Agentlos 25 Cze 2005 18:05 1085 3
  • #1 25 Cze 2005 18:05
    Agentlos
    Poziom 25  

Witam Wszystkich. Mój kolejny problem wiąże sie z modemem SDI (ERICSSON HiS NT). Ma on tak nazwane przeze mnie "chwilowe przerwy w działaniu". Chodzi o to, że działa dobrze a w pewnej chwili zatrzymuje się całkowicie transfer zarówno wysyłany jak i odbierany. Net Limiter, AutoConnect, właściwości połączenia pokazują brak ruchu sieci, a na modemie spostrzegłem że jednak coś czasem w czasie tego postoju mruga. Denerwuje mnie to ponieważ jeśli cos właśnie ściągam to logicznym jest że ściągać się przestaje...
    Aby wyeliminować błąd systemu operacyjnego (Windows XP Professional sformatowałem dysk twardy i wgrałem wszystko od nowa (programy przed i po takie same 1:1 => o niczym nie zapomniałem :-) ). Modem działa na sterownikach oryginalnych ponieważ te które znalazłem w internecie chyba do NT powodowały tylko samoistne rozłączanie się modemu. Mam go od półtora roku (rok i miesiąc) i jeszcze nigdy nie miałem z nim problemów. Zauwałem jedną zbieżność. Z dwa dni temu zainstalowałem Azureus'a do ściągania plików Torrent (najnowsza wersja po udpate'cie). Nie wiem czy to jego wina czy modemu, i dla tego wachałem się między działami Komputery Hardware oraz Komputery Software.
    Co do samego programu zauważyłem że właśnie przez Azureus'a występują chwilowe zawieszenia systemu (muszka chodzi normalnie lecz muzyka zaczyna pierdzieć w głośnikach i wszystko działa jakbym miał z 8 FPS'ów. Ma on sekundowe chwile olśnienia w których system działa normalnie. Sposobem na to jest ustawienie w Menadżerze Zadań ustawienie priorytetu procesu Azureusa na "niski". Te przycinanie dziwią mnie tym bardziej że moje parametry komputera to:
    Płyta głowna: EPOX EP-8RDA3I
    RAM: 512 DDRAM w dwóch kośćiach po 256MB (różne kości i różne prędkości)
    Karta graficzna (może nie ważne, lecz podam): Radeon 9200 128MB RAM 128bitów
    procesor: Athlon 2600XP+ (podkręcony)
    Sam już nie wiem czego to może być wina... Co by Azureus takiego robił z komputerem/modemem aby blokowało to cały system? Czy pozostaje go tylko usunąć i przenieść się na np. Torrent Storma? Może jest jakaś łatka na kompatybilność SDI z kompterem (Windwosem XP) oraz Azureusem?? Dziwię się, ponieważ bardzo dużo osób używa Azureus'a i chyba nie mają takich problemów (gdyby mieli to by go nie używali), a do tego udostępniam kilka plików własnego użytku właśnie przez Azureus'a, więc szkoda by mi go było usuwać i szukać czegoś innego. Ma ktoś jaki pomysł? Jeśli ten temat kwalifikuje się do Komputery Software, to proszę go tam przenieść.

0 3
  • #2 03 Lip 2005 20:20
    Agentlos
    Poziom 25  

Witam. Nie ma nikt żadnego pomysłu?
    Tak to jest jeśli się da na nie to forum co potrzeba tyle że dziwi mnie to że z robiłeś to właśnie Ty ! (TJT)

0
  • Pomocny post
    #3 04 Lip 2005 20:53
    Adam T.
    Poziom 12  

Niestety ale taki juz urok SDI. Przy SDI zbyt duza ilosc polaczen powoduje wlasnie taki efekt jak piszesz czyli chwilowe zaniki sieci. Nie wiem jak w Azerusie, ale np w ABC jest mozliwosc ograniczenia ilosci polaczen. U mnie ustawienie na ok 25-30 rownoczesnych polaczen eliminuje "zwisy" sieci. Tak samo bedzie to wygladalo w przypadku np. eMule - tam tez musisz ograniczyc ilosc polaczen. Z tego co mi wiadomo to przytykaja sie routery obslugujace SDI po stronie TPSA, a oni przez ladnych pare lat z tym nic nie robili i raczej nie ma co liczyc na zmiany w tej kwestii.

0
  • #4 04 Lip 2005 21:19
    Agentlos
    Poziom 25  

TONI - niestety masz rację... Dałem plamę... Objecuję, że więcej się to nie powtórzy.

Napisałem w poście, że wahałem się między dzałami Komputery Software oraz Komputery Hardware. Teraz po odpowiedzi Adam T. jestem pewien gdzie temat powinen się znaleść. Myślałem na początku, że jest to sprawka sterowników, lecz kolega wyprowadził mnie z błędu. Przepraszam za pomyłkę.

Przy najbliższej okazji gdy będę coś ściągał, napiszę czy zmniejszenie liczby połączeń przyniesie rezultat, więc proszę na razie nie zamykać tematu.

0