Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny DIY do 1000zł Tonsil

12 Kwi 2016 01:21 696 3
 • Poziom 15  
  Witam.
  Postanowiłem złożyć swoje kolumny, dodam, że mam do dyspozycyji kolegę stolarza i jego warsztat, więc kolumny wykonamy z drewna, a koszt łącznie z uszczelnieniem i polakierowaniem wyniesie mnie ok.100zł. Konstrukcję chciałbym oprzeć na głośnikach Tonsil, jako niskotonowe myślałem o tych używanych w serii ZEUS, czyli GWDK 30/120/8. Cena tych głośników to ok.450zl za 2 szt, teraz zostaje kwestia zwrotnic, a myślałem o jakichś zwrotnicach 3-drożnych STX, lub jakieś inne, jakie byście polecili pod te głośniczki? I oczywiście jakie głośniki nisko oraz sredniotonowe zastosować?Kolumny mają współpracować z moimi wzmacniaczami czyli Harman Kardon HK6500 oraz Marantz PM 50, bardziej kierunkuję się na Harmana, ponieważ ma twardszy bass. Muzyka jakiej słucham to czasami metal, dużo rapu oraz jakieś techno/muzyka klubowa, dubstep. Proszę o pomoc ponieważ nie wiem jak dobrać zwrotnice oraz jakie głośniki średniotonowe i wysokotowowe dobrać, aby jakieś tam pasma zachować. Na codzień będą używane w pokoju 20m^2 lecz często robię imprezy moim sprzętem i w większych pomieszczeniach moje dotychczasowe pioneery cs980 dostają zadyszki :) . Pozdrawiam.

 • Poziom 43  
  Stallker19 napisał:
  jako niskotonowe myślałem o tych używanych w serii ZEUS, czyli GWDK 30/120/8

  GDWK to wysokotonowe kopułkowe.
  Wpierw dobiera się głośniki, następnie liczy pod nie obudowę itd.
  Jeśli już chcesz wykonać klon jakieś konstrukcji Tonsila to wypadałoby zastosować głośniki oraz parametry zwrotnic jakie były w oryginale.
 • Poziom 15  
  Tylko że w Zeus są 2 głośniki niskotonowe czyli mamy 2,5 drozne a ja chciałbym coś 3 droznego
 • Poziom 15  
  Dorbra obliczyłem że zrobienie tych klonów wyniesie mnie ok.1300zl,to znośna cena.Części są bardzo dobrze dostępne i z wykonaniem też problemu by nie było,z braku czasu projekt zacznę realizować we wrześniu-październiku.Sądzicie że te kolumny będą ładnie współgrać ze wzmacniaczem Harman Kardon HK6500 2x70watt.Słucham głównie rapu,techniawek,klubowek,dubstepu i czasami metal (Rammstein) :).