Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
FotowoltaikaFotowoltaika
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka USB a mAh - nie ładuje.

12 Kwi 2016 01:36 1413 14
  • Poziom 14  
    Witam. Kompletnie nie znam się na elektronice dlatego pytam tutaj. Jak można zrozumieć mAh w ładowarkach? Mam taki mały problem - otóż mam kuchenkę turystyczną która produkuje energię elektryczną z ognia. Niestety ale producent nie podał konkretnych wartości tej ładowarki. I teraz zaczynają się schody. Mianowicie ta kuchenka na jednym z filmów na YT ładowała telefon Galaxy Samsung S2 lub S3 a tutaj koleś pisze że ładował Galaxy S5. Ja mam problem z naładowaniem Nokia 500 gdyż po podpięciu ładowarki ekran się podświetli i tyle zero ładowania. Ta nokia działa na ładowarce Nokia z 350 mAh i ładuje się bez problemu. Jak mam to rozumieć? Czy ładowarka z kuchenki produkuje za mało mAh czy też V? Gdy podłączę aparat fotograficzny z kablem, który na końcu ma diodę świeci się prawidłowo lecz aparat nie ma funkcji pokazywania ładowania więc nigdy nie wiem czy się ładuje.
  • FotowoltaikaFotowoltaika
  • Poziom 42  
    Z danych ze strony, port USB ma wydajność "That power is provided through a standard 5V USB port producing 2W of charging power continuously or peaking at 4W", przy 2W to ok. 400 mA powinno dać, więc telefon powinno naładować.
  • Poziom 10  
    Przypuszczam, że moc ładowarki - czyli te mA jest za słabe. Prawdopodobnie, gdybyś bardzo długo ładował, to może w końcu coś by naładowało. Traktowałbym to raczej w formie gadżetu, takiego jak np. bateria słoneczna w ogrodowych lampkach solarnych. Owszem naładuje akumulatorek 800 mAh, ale za cały słoneczny dzień ładowania.
  • FotowoltaikaFotowoltaika
  • Poziom 14  
    leonov napisał:
    Z danych ze strony, port USB ma wydajność "That power is provided through a standard 5V USB port producing 2W of charging power continuously or peaking at 4W", przy 2W to ok. 400 mA powinno dać, więc telefon powinno naładować.

Właśnie w tym problem że nie chce ładować. Jakie jest minimum aby ładować telefon?
  • Poziom 10  
    Jakie jest minimum, tego akurat Ci nie powiem, ale bardziej skupiłbym się na czasie ładowania. Skoro dioda świeci to znaczy, że prąd płynie a co za tym idzie jakieś ładowanie tam jest, widzę problem tylko w tym, ile czasu potrzeba na napełnienie tego "wiaderka na prąd" jakim jest akumulator w telefonie.
  • Poziom 14  
    Właśnie że nie ładuje telefonu gdyż nie wyskakuje żaden monit o ładowaniu i nie mam pewności że ładuje więc pewnie nie ładuje telefonu.
  • Poziom 29  
    Może cała energia jaką daje ładowarka idzie na diodę :-)
  • Poziom 10  
    Wszystko możliwe, najlepiej byłoby podłączyć miliamperomierz w obwód i byłoby wówczas wszystko wiadomo, ale żeby to zrobić musiałby kolega dysponować odpowiednią wtyczką ( to akurat dałoby się "zmontować" domowym sposobem) oraz miliamperomierzem. Może ktoś z forumowiczów mieszkający w pobliżu -a posiadający możliwość i chęci - mógłby pomóc przy pomiarach. Ale to już kwestia i inicjatywa kolegi.
  • Poziom 32  
    Pamiętaj o jednostkach mAh tak się określa pojemność baterii/ogniw/akumulatorków. mA to określenie dla ładowarek tak nawiasem mówiąc. Podałeś przykład ładowania trzech telefonów marki SAMSUNG ty chcesz ładować Nokie może tu jest pies pogrzebany.
    MESSIAH :) napisał:
    Ta nokia działa na ładowarce Nokia z 350 mA
    Jaka to ładowarka transformatorowa czy impulsowa?
  • Poziom 14  
    rafbid napisał:
    Pamiętaj o jednostkach mAh tak się określa pojemność baterii/ogniw/akumulatorków. mA to określenie dla ładowarek tak nawiasem mówiąc. Podałeś przykład ładowania trzech telefonów marki SAMSUNG ty chcesz ładować Nokie może tu jest pies pogrzebany.
    Ta nokia działa na ładowarce Nokia z 350 mA
    Jaka to ładowarka transformatorowa czy impulsowa?

• Specjalista - urządzenia lampowe

Ale na obrazku to jest przecież standard Nokii nie mający wiele wspólnego z USB 5V - te ładowarki były miękkimi źródłami prądu - bez obciążenia było około 7V, po podłączeniu telefonu spadało do około 4V.
  • Poziom 14  
    jdubowski napisał:
    Ale na obrazku to jest przecież standard Nokii nie mający wiele wspólnego z USB 5V - te ładowarki były miękkimi źródłami prądu - bez obciążenia było około 7V, po podłączeniu telefonu spadało do około 4V.

I nie musi mieć nic wspólnego gdyż Nokia 500 ma 2 wejścia ładowania - USB oraz small pin.

Panowie jest postęp. Ni z tego ni z owego kuchenka zaczęła ładować telefony prócz Noki 500. Użyłem krótkiego kabla USB ok. 25 cm (wcześniej miałem standardowy - chyba 50 cm - nie wiem nie znam się). Więc sprawdziłem 3 urządzenia:
    Samsung Galaxy S Advance - ładuje i wyświetla monit o ładowaniu
    Huawei E585 - ładuje i też wyświetla się monit
    Nokia 500 - ekran zostaje podświetlony lecz nie wyskakuje żaden monit o ładowaniu baterii nawet wskaźnik na ekranie nie porusza się jak podczas ładowania.

Czy długość kabla USB w tym przypadku ma znaczenie?
  • Poziom 25  
  • Poziom 32  
    Nokia 500 ma 2 wejścia ładowania - USB oraz small pin.
    Nokia N8 też miała dwa wejścia ładowania użycie dwóch na raz powodowało znacznie szybsze naładowanie baterii wiec to chyba dwie różne drogi ładowania? Przy small pin ładowarka miała nawet 8-9 V bez obciążenia i siadało pod obciążeniem w przypadku USB ma sztywno trzymać w okolicy 5V
  • Poziom 14  
    Po następnym teście ładowarki - nie ładuje w ogóle Samsunga Galaxy S ale ładuje za to Nokie 2600 przejściówka USB na small pin. Ta ładowarka ma jakieś swoje kaprysy raz ładuje Samsunga a raz nie