Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porównanie przetwornika SONY

12 Kwi 2016 08:26 8169 14
  • Poziom 10  
    Czy montował ktoś z Was kamerki Z przetwornikiem: Sony 2.0 Mpx IMX291 + V30
    oraz SONY CMOS 2.0 Mpx - IMX322 i Przetwornik: 1/3" Sony IMX322 + NEXTCHIP2441
    Jakie są między nimi różnice chodzi mi o jakość,które mogę polecić klientowi.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Przetwornik IMX291 to najbardziej czuły przetwornik serii STARVIS firmy SONY.
    Posiada czułość taką jak przetwornik IMX238.
    W wielu kamerach IP jest on używany i opisywany jako STARLIGHT.

jeżeli porównać czułości z katalogu - to IMX291 jest 3x czulszy niż IMX322.

Natomiast problemem jest tutaj procesor DSP V30.... który odpowiada za obróbkę obrazu, kontrolę pracy migawki lub redukcję szumów i ten V30 jest bardzo bardzo słaby.
    Przez co obraz może stracić na jakości - szczególnie w nocy - gdzie w przypadku tego przetwornika jest to najważniejsze.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za tak szybką odpowiedz jeszcze mam taki do porównania i wydania opinii Przetwornik HDI8906+PX522 pracuje w kamerach 4 w 1 Kamera kopułkowa AHD/ANALOG/TVI/CVI .
    jary69 napisał:
    HDI8906+PX522

To już jest tragedia, najniższa półka z najniższych. W tym rozwiązaniu chodzi tylko o cenę - oraz parametry na papierze :)

Ogólnie to mnie dziwi jak ktoś może importować i sprzedawać takie .... pseudo rozwiązania.

Pomyśl .... najlepszy jest SONY (IMX), potem Aptina (AR0330), a potem to już tylko gorzej.
    Jeżeli przetwornik IMX322 kosztuje około 5USD, Aptina AR0330 4..... to takie chińskie niewiadomo co kosztuje 1-2USD - to są mini chińskie firmy które kupują odpady przetworników od sonego lub aptiny - przeprogramują taki przetwornik i sprzedają za 2 USD - czyli jakość jest bardzo niska.
  • Poziom 10  
    A jak w tym wszystkim wychodzi ten Sony IMX322 + NEXTCHIP2441 chodzi mi o procesor.
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    jary69 napisał:
    NEXTCHIP2441 chodzi mi o procesor.

najlepszy parametrowo - tak o 3 klasy lepszy od V30 czy tego HDI8906, pełna regulacja wszystkich parametrów, funckjs sense-up.
    Redukcja szumów 3DDNR i 2DDNR
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc i poradę

Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

Jeśli ktoś chciałby się jeszcze wypowiedzieć na temat swoich spostrzeżeń z w/w przetwornikami i procesorami to proszę pisać .
  • Poziom 21  
    Czy koś może powiedzieć coś więcej o takim przetworniku w kamerze AHD ?

1/3" CMOS SONY EXMOR 1,4MP IMX225
    Procesor Nextchip NVP2431H
    Jest to następca IMX238 (którego produkcja zostaje wygaszona).
    Jego czułość jest 2x większa niż IMX238/IMX291.

Sony szczyci się tym przetwornikiem że jest najczulszy dla zastosowań przemysłowych.

Dodatkowo zastosowano wzmacniacz - który podbija czułość - ale też niestety szum - który powoduje że kolory (podbicie saturacji przez wzmacniacz 72dB) i krawędzie są ciut gorsze niż w IMX238 - ale czułość - lepsza.
  • Poziom 10  
    jpl może parę słów jeszcze o tym procesorze
    Przetwornik: 1/3" SONY IMX238 + 2431H
    jary69 napisał:
    Przetwornik: 1/3" SONY IMX238 + 2431H

Wg mnie najlepsze połączenie dla 1,3MP obecnie - najładniejsze kolory, dobra czułość w nocy bardzo dobry procesor dsp
  • Poziom 10  
    jpl a czy to jest nowa propozycja DSP FH8531 + TP2801 dla kamer 2Mpx we współpracy z przetwornikiem IMX322, i jaka jest najlepsza konfiguracja dla kamer 2Mpx przetwornik- DSP.
  • Poziom 10  
    jpl a co myślisz o systemie 2Mpx HD-CVI DAHUA i BSC godnie polecenia?
    jary69 napisał:
    DSP FH8531 + TP2801

Ze strony producenta FH8531 wynika że jest to procesor tzw 4in1 - parametrowo to to samo co V30.
    TP2801 - to procesor odpowiedzialny za modulacje do standardu TVI.
  • Poziom 9  
    A co myslicie o takim układzie
    Ambarella S2LM + CMOS SONY 322