Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Melitta Caffeo Lattea - zaparzacz

gi3eres87 12 Kwi 2016 10:25 999 3
  • #1 12 Kwi 2016 10:25
    gi3eres87
    Poziom 2  

Witam, mam problem z ekspresem Melitta Caffeo Lattea, ostatnio na wyświetlaczu pojawiła się ikonka żeby go wyczyścić więc postanowiłem przeprowadzić cały proces oczyszczania, już kilka razy to robiłem i nie było żadnych problemów. Teraz natomiast miałem lekki problem z wyjęciem zaparzacza ale się udało bez żadnych uszkodzeń, zaparzacz wyczyściłem zgodnie z instrukcją i jak wysechł po chciałem go włożyć z powrotem i tu się pojawił problem bo zaparzacz nie chce wejść na swoje miejsce. Po oględzinach okazało się, że tryby zębatki nie pokrywają się z z tymi w otworze w zaparzaczu, znaczniki na zaparzaczu są ok więc wygląda na to że to ta zębatka w ekspresie jest w złym położeniu, czy można jakoś tą zębatkę przestawić ręcznie? Może wystarczy włączyć ekspres bez zaparzacza i wtedy ona sama zmieni swoje ustawienie? czy włączenie bez zaparzacza nie spowoduje żadnych uszkodzeń?
    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

1 3
  • #2 17 Gru 2017 20:39
    ryszardbb
    Poziom 2  

witam, poradzileś sobie?
    mam podobny problem

0
  • #3 18 Gru 2017 09:54
    gi3eres87
    Poziom 2  

Poradziłem bez problemu, w instrukcji jest napisane jak rozwiązać ten problem, gdzieś na samym końcu gdzie są opisane rozwiązania niektórych problemów, z tego co pamiętam to wystarczy któreś przyciski jednocześnie nacisnąć, ale najlepiej sprawdź w instrukcji. Jak jej nie masz to na necie można pobrać w języku polskim.

0
  • #4 01 Paź 2018 17:00
    JurGraf
    Poziom 1  

gi3eres87 napisał:
    Witam, mam problem z ekspresem Melitta Caffeo Lattea, ostatnio na wyświetlaczu pojawiła się ikonka żeby go wyczyścić więc postanowiłem przeprowadzić cały proces oczyszczania, już kilka razy to robiłem i nie było żadnych problemów. Teraz natomiast miałem lekki problem z wyjęciem zaparzacza ale się udało bez żadnych uszkodzeń, zaparzacz wyczyściłem zgodnie z instrukcją i jak wysechł po chciałem go włożyć z powrotem i tu się pojawił problem bo zaparzacz nie chce wejść na swoje miejsce. Po oględzinach okazało się, że tryby zębatki nie pokrywają się z z tymi w otworze w zaparzaczu, znaczniki na zaparzaczu są ok więc wygląda na to że to ta zębatka w ekspresie jest w złym położeniu, czy można jakoś tą zębatkę przestawić ręcznie? Może wystarczy włączyć ekspres bez zaparzacza i wtedy ona sama zmieni swoje ustawienie? czy włączenie bez zaparzacza nie spowoduje żadnych uszkodzeń?
    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Cześć! Problem dotyczuy także ekspresu Melitta CaffeO Barista TS.
    • Jeśli ekspres nie ma zbyt wielu lat pracy za sobą, problem może polegać tylko na dopasowaniu ustawień zębatek (napęd jest w niewłaściwym położeniu), na co rzeczywiście jest proste rozwiązanie (cytat z instrukcji w części 10.): „Wcisnąć przycisk «My Coffee» i przytrzymać wciśnięty. Wcisnąć dodatkowo przycisk «Włącz/ wyłącz». Urządzenie przeprowadza inicjalizację. Przyciski ponownie puścić.”.
    • Jeśli ekspres ma już duży przebieg, zużyciu mogły ulec m.in. mikroprzełączniki i mechanizmy które umożliwiają ponowne założenie zaparzacza w obudowie. Wtedy pomóc może jedynie serwis… Nie wystarczy opisana wyżej metoda.

0