Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywający internet radiowy

12 Kwi 2016 13:47 759 10
  • Poziom 5  
    Witam, mam problem z internetem radiowym a mianowicie zrywa mi co jakiś czas internet. Technicy byli u mnie zmienić antenę ponieważ widzieli problem u siebie, lecz niestety problem się powtarza. Technicy nie chcą już do mnie przyjechać i sprawdzić czy jest coś nie tak, ponieważ uważają, że u nich nie ma zarejestrowanych zerwań. Komputer nie ma wirusów, jeszcze dzisiaj skanowałem system. Komputer jest na windows 7. Z internetem łączę się przez router, ale pomiar wykonałem też z podpiętym kablem przez komputer. Wstawiam poniżej jak wygląda typowe zerwanie w konsoli

Spoiler:
    Odpowied« z 8.8.8.8: bajt˘w=32 czas=27ms TTL=48
    UpˆynĄˆ limit czasu ľĄdania.
    Odpowied« z 8.8.8.8: bajt˘w=32 czas=26ms TTL=48
    Odpowied« z 8.8.8.8: bajt˘w=32 czas=28ms TTL=48
    Odpowied« z 8.8.8.8: bajt˘w=32 czas=26ms TTL=48
    Odpowied« z 8.8.8.8: bajt˘w=32 czas=28ms TTL=48
  • Poziom 29  
    Jak często zrywa ten internet?

Jeżeli wykluczyłeś problem z kablem sieciowym, np poprzez jego wymianę. To pozostaje tylko konsekwentnie wzywać techników operatora.
    Dodatkowo sprawdź w umowie, czy nie przysługuje Ci np zniżka na abonament z tytułu problemów z dostępem do internetu i ew. się na nią powołaj.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Podłącz komputer _bez_ routera, kablem do sprzętu operatora.

ping -t 8.8.8.8
    tracert -d 8.8.8.8
  • Poziom 5  
    Z podłączeniem komputera bezpośrednio do sprzętu operatora będzie ciężko bo antena jest na zewnątrz. Odcinki czasu pomiędzy zerwaniami są różne. Bywa że cały dzień nie zrywa, ale są też dni że przerywa co chwilę
  • Moderator - Sieci, Internet
    Ping do bramy jest stabilny?
  • Poziom 5  
    Tak. Jest stabilny
    No to ewidentnie problem po stronie dostawcy. Zrób testy ping-iem obok siebie do bramy i do jakiegoś adresu internetowego i dane wyślij do dostawcy - coś jak w tym poradniku - Link
  • Poziom 5  
    Czy jest możliwość zerwania umowy ze względu na te przerywanie łącza?
    Te sprawy musisz załatwić z dostawca, nie wiem jak sporządzona jest umowa. Istnieje jeszcze rzecznik praw konsumenta ale to już chyba ostateczność.
  • Poziom 11  
    Dokładnie tak,to już kwestia sporządzona umowy,ale z doświadczenia wiem że wcale nie tak łatwo będzie od niej odstąpić. Kiedy była zawarta oraz od jak dawna posiadasz obecny internet? Wcześniej wszystko było w porządku?
  • Poziom 5  
    Problem rozwiązany. Wada była po stronie dostawcy. Podobno coś związane z portami.