Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Warsztatowy magazynek drobnych części

dudik56 21 Nov 2017 17:17 46410 93
Optex
 • #91
  Chrusta
  Level 22  
  XnIcRaM wrote:
  Szufladki są klejone.
  Czy wszystkie elementy wycinałeś na frezarce? Jak zrobiłeś te ścięcia po kątem 45 stopni? Wygląda jak szlifowane, przy takiej ilości ręczne szlifowanie każdego elementu byłoby chyba dość pracochłonne i mało dokładne. A robienie 60 przejść frezarką po 0,05mm żeby było gładkie, wydaje mi się jeszcze mniej sensowne :D. Pytam, bo też chętnie bym sobie takie wykonał. Dostępność takich płyt jest dość dobra, nawet z demontażu starych mebli. Jakim klejem sklejałeś? To też chyba wymagało sporej cierpliwości, żeby się nie rozjechało/nie rozpadło przy sklejaniu.

  Pozdrawiam.
 • Optex
 • #92
  XnIcRaM
  Level 17  
  Elementy na szafki wycinałem na ploterze frezującym a na szufladki na pile formatowej, kąty oczywiście też na formatówce. Kleiłem to wodoodpornym pattexem do drewna (taki ulepszony wikol). Prawdą jest że najbardziej czasochłonne jest klejenie szufladek ale przy odrobinie technologii nie jest źle :) Używając taśmy papierowej kleiłem około 20 szufladek na godzinę, natomiast z wykorzystaniem szablonu i gumek recepturek chyba nawet do 50szt/h. Elementy na szufladki muszą być wycięte bardzo precyzyjnie, w przeciwnym wypadku efekt po sklejeniu jest niezbyt estetyczny i raczej nie trwały.
 • Optex
 • #93
  tomiok
  Level 33  
  XnIcRaM wrote:
  ... Nad uchwytem a raczej sposobem wysuwania nadal myślę, testowałem kiedyś uchwyty zrobione ze śrubek jednak zdecydowałem że raczej nie chcę aby cokolwiek odstawało od frontu szufladki...


  Może otwór na palec w górnej części szufladki, albo tylko takie wgłębienie?