Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon DRA 25 do Kina Domowego LG HT 362 5.1

Michal1996.02 12 Kwi 2016 17:29 663 12
  • #1 12 Kwi 2016 17:29
    Michal1996.02
    Poziom 4  

Witam mam kino domowe wymienione wyżej i od wczoraj amplituder denona (niedługo do kupie kolumny) i problem polega na tym , że nie bardzo się na tym znam i nie mam pojęcia jak to podłączyć . Więc opiszę podłączyłem wszystkie kolumny z kina domowego do amplitudera wraz z subwooferem 500W (inny niż oryginalny) przez kabel czincz (taki z dwóch stron ma czerwone i białe końcówki) i do kina podłączyłem dwie końcówki pod wejście INPUT AUX IN a do amplitudera pod wejście INPUTS - PHONO CD/AUX i włączam kino i amplituder i chciał bym posłuchać muzyki np z pendrive , więc podłanczam pendrive do kina i cisza . Tak próbowałem ten kabel czincz podłączyć pod różne wejścia wszędzie chyba i nie działa ? Jest jakaś rada na to czy muszę zmienić te kino na jakieś inne lub odtwarzacz DVD nie drogi ? Bo i tak potrzebne mi one do CD i pendrive bo w amplituderze tego nie mam ?

0 12
  • #2 12 Kwi 2016 18:57
    intenso
    Poziom 38  

Łączysz oba urządzenia za pomocą wejść a nie wyjścia i wejścia
    Aby podłączyć lg pod denona to lg musiało by mieć wyjście dźwięku opisane jako Pre Out na Fronty.

0
  • #3 12 Kwi 2016 20:05
    Michal1996.02
    Poziom 4  

W Lg mam jeszcze wyjście na czincz OUTPUT Component Video i to ma trzy wejścia : czerwone , niebieskie i zielone . Może z tym jakoś pokąbinować się da ? Dodam zdj tyłu LG i Denona i Pan mógł by mi powiedzieć czy jakoś mogę to połączyć ?

1
  • #4 12 Kwi 2016 20:24
    intenso
    Poziom 38  

Component jest do przesyłania obrazu a nie dźwięku, z resztą jest to napisane przy tym złączu.

0
  • Pomocny post
    #6 12 Kwi 2016 20:34
    intenso
    Poziom 38  

Tak
    Ale głośników od Lg nie podłączał bym do Denona.

0
  • #7 12 Kwi 2016 20:36
    Michal1996.02
    Poziom 4  

To wiem bo strach o nie :) A na przyszłość to jak bym chciał wymienić kino domowe na DVD to z jakimi wejściami musi być te DVD (jak wejścia podpisane) , żebym mógł je podłączyć do tego Denona ?

0
  • Pomocny post
    #8 12 Kwi 2016 20:39
    intenso
    Poziom 38  

Tu nie chodzi o kolumny tylko o wzmacniacz denona, takimi kiepskimi kolumnami można go uszkodzić

A jakie kino byś chciał do Denona podłączyć?

0
  • #9 12 Kwi 2016 20:43
    Michal1996.02
    Poziom 4  

Mi kino to obojętne chodzi mi o to żeby posłuchać np muzyki z pendrive i w przyszłości to wszystko (kino i amplituder) do TV podłączyć . Jak wsadzę pendrive do DVD i włączę muzykę to żeby z amplitudera muzyka grała :)

0
  • Pomocny post
    #10 12 Kwi 2016 20:48
    intenso
    Poziom 38  

Nie ma obojętne bo możesz kupić znów jakiś wynalazek samsung, lg, panasonica albo philipsa albo prawdziwy amplituner kina domowego, Pioneer, Denon, Onkyo, Marantz, Yamaha.

Kup sobie odtwarzacz bluray, ważne aby miał analogowe wyjście audio na cinch.

0
  • #11 12 Kwi 2016 20:55
    Michal1996.02
    Poziom 4  

Okej i np o taki odtwarzacz bluray mi chodziło (nie znam się tak dobrze na tym wszystkim :) ) i o te analogowe wyjście audio na cinch . Wtedy jak to podłącze do amplitudera i włączę np film z bluray a muzyka z filmu będzie odtwarzana z amplitudera i tak samo z muzyką . Ok to już wiem chyba o wiele więcej dziękuję za pomoc :)

0
  • #12 12 Kwi 2016 20:59
    intenso
    Poziom 38  

Wszystko rozumiesz dobrze.
    Kolor wyjść audio w odtwarzaczu bluray musi być białe i czerwone, tak jak w denonie.

0