Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1996 Prawa przednia szyba nie działa

RaVek000 12 Kwi 2016 17:59 699 10
  • #1 12 Kwi 2016 17:59
    RaVek000
    Poziom 3  

Witam,
    Od niedawna posiadam samochód Renault Megane z 1996r.
    i mam z nim pewien problem, otóż nie działa mi prawa przednia szyba(ta od pasażera), i to nie ważne którym przyciskiem bym próbował ją otworzyć/zamknąć.
    Przycisk działa na pewno, był sprawdzany.
    Raz zdarzyło sie że szyba sie otworzyła przy użyciu przycisku od strony kierowcy, jednak potem znowu "Zdechła"
    Silniczek jest sprawny(na krótko działa bez problemu).
    Sprawdzałem kostki łączeniowe w drzwiach, i wydają sie OK.
    Wie ktoś może w którym miejscu mógłby leżeć problem?
    próbowałem coś wyczytać ze schematu elektrycznego ale jakoś nie mogę go ogarnąć :)
    A jeśli tego nie wiecie, to ktoś może wie jak podłączyć to bezpośrednio z akumulatora?

• #2 12 Kwi 2016 19:07
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.

Broń Boże z akumulatora bezpośrednio. Generalnie jeśli mówisz że łączność z przycisku jest, i zasilanie oraz masa na drzwiach jest to ma działać. Sprawdź dla pewności te masy i zasilania czy są.

• #3 12 Kwi 2016 19:11
    złowrogi_boncur
    Poziom 26  

Zdejm tapicerkę w drzwiach pasażera, załącz zapłon i naciskaj przełącznikami, sprawdź czy do silnika dochodzi plus i masa na zmianę góra dół.

• #4 18 Kwi 2016 14:32
    RaVek000
    Poziom 3  

do przełącznika z prawej strony dochodzi 6 różnych przewodów, udało mi sie ogarnąć że 1 z nich jest "-" z akumulatora (podłączałem żarówkę do akumulatora i do każdego z przewodów) natomiast "plusa" z akumulatora nie ma ani w przełączniku z lewej strony(przy przełączniku do działającej szyby) ani z prawej :/

• #5 18 Kwi 2016 19:02
    złowrogi_boncur
    Poziom 26  

Bezpiecznik padł lub wypalił się jakiś przekaźnik zasilający przełączniki, prosty temat musi być plus na przełącznikach.

• #6 18 Kwi 2016 19:26
    RaVek000
    Poziom 3  

wszystkie bezpieczniki (te pod kierownicą) są sprawne,
    nie wiesz może gdzie może znajdować sie bezpiecznik od szyb jesli nie pod kierownicą? :)

Dodano po 9 [minuty]:

jutro jeszcze raz sprawdzę czy napewno nie ma tego plusa(załatwiłem sobie multimetr bo z tą żarówką to różnie mogło być :) ) , porobie zdjęcia tej złączki co tam jest i posprawdzam kolejny raz bezpieczniki

• #7 18 Kwi 2016 19:27
    albinosik
    Poziom 2  

RaVek000 napisał:
    w którym miejscu mógłby leżeć problem?
    złącze na słupku

Moderowany przez T5:

3.1.2-3.1.3. Nie używaj wielu kont na forum. Takie działanie powoduje zdezorientowanie użytkowników oraz niewłaściwe prezentowanie statystyk. .
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik2756803.html

• #8 19 Kwi 2016 15:39
    RaVek000
    Poziom 3  

Renault Megane 1996 Prawa przednia szyba nie działa Renault Megane 1996 Prawa przednia szyba nie działa

Sprawa wygląda tak:
    Na obrazku "A" znajduje się kostka która idzie do przełącznika który otwiera lewą szybę (To Działa normalnie, tzn. elegancko otwiera i zamyka szybę), jednak między przewodami nie ma napięcia,nawet gdy przełączam przełącznik i szyba się otwiera/zamyka (sprawdzałem 2 razy), nie wiecie czemu?

Natomiast na obrazku "B" znajduje sie kostka do przełącznika z prawej strony(ta szyba sie nie otwiera ani nie zamyka), Na przewodzi oznaczonym cyfrą "3" znajduje się minus jednak nigdzie nie ma plusa.
    Nie wiem czy to istotne ale między przewodem z cyferką 6 a przewodem z cyfrą 3 (tam gdzie jest minus) multimetr pokazuje 0.08V, i nie jest to raczej błąd czy coś bo wszędzie pokazuje 0.00 natomiast tam za każdym razem jest 0.08V

Wszystkie bezpieczniki pod kierownicą są sprawne.

• #9 19 Kwi 2016 19:30
    złowrogi_boncur
    Poziom 26  

Miernikiem takich rzeczy się nie sprawdza bo miernik ci pokazuje niby napięcie ale nie pokaże ci czy jest prąd odpowiedni, tylko sprawdzanie kontrolką samochodową wtedy masz pewność, czarny to napewno masa na innych muszą być też plusy nie sądze że w takim trupie starym jest jakieś nowoczesne sterowanie a raczej pewny jestem.

• #10 20 Kwi 2016 21:43
    RaVek000
    Poziom 3  

czyli co polecacie zrobić? :D
    do elektryka jechać czy ktoś poratuje jakąś radą :)

• #11 21 Kwi 2016 18:26
    złowrogi_boncur
    Poziom 26  

Żarówka (kontrolka) do ręki i sprawdzaj od nowa prądy w przełącznikach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME