Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel signum 3.2 v6 - Signum 3.2 v6

Jarooooo 12 Apr 2016 18:48 1794 8
    Jarooooo
    Level 11  
    Witam.
    Auto jak w temacie opel signum 3.2 V6 200tys nalotu.
    Pod korkiem wlewu oleju robi sie mleko, kakao, jakiś dziwny gesty osad. Dziennie autem robię 20km do pracy po 10 w jedną stronę. Płynu nie ubywa ani grama wskaźnik temperatury nie widziałem żeby pokazał 90 stopni chyba że pojadę dalej to pokazuje 90 i spada do 80. Robiłem test co2 z allegro na uszczelke nic nie pokazał. Gdzie szukać problemu. ??? Odpowietrzenie silnika (odma) , czy to normalny objaw ? Po miesiącu jak tego syfu nie wygrane to chyba się zatka ten wlew:) olej zalany mobil 10w40
    lemmak
    Level 21  
    Jarooooo wrote:
    Dziennie autem robię 20km do pracy po 10 w jedną stronę.

I bardzo możliwe, że to jest przyczyna. Szczególnie w okresie podwyższonej wilgotności powietrza albo niedogrzewania się silnika. W odmie może być tego więcej. Jak masz możliwość, to przegoń samochód na dużo dłuższej trasie - myślę, że nalotu nie będzie.
    Jarooooo wrote:
    Płynu nie ubywa ani grama

Czyli wilgoć z powietrza.
    Jarooooo
    Level 11  
    Hmmm. W takim razie będzie trzeba się gdzieś ruszyć dalej i zobaczymy co się będzie działo... orientujesz się gdzie tu szukać tej odmy ?
    lemmak
    Level 21  
    Jeśli w oleju, na bagnecie nie ma widocznego osadu lub zmiany koloru oleju na bardziej białawy, jaśniejszy, to nie ma powodu do niepokoju - dłuższa trasa, czyli wyższa temperatura przez dłuższy czas, spowodują odparowanie tej emulsji również w odmie. Nie znam tego silnika, ale do odmy zazwyczaj dostęp jest cholernie utrudniony.
    invisibleman
    Level 20  
    Ten silnik tak ma. Najgorzej jest zimą bo odma zamarza i potrafi wywalić olej na cały silnik. Rozwiązaniem jest robienie dłuższych tras.
    Jarooooo
    Level 11  
    lemmak wrote:
    Jeśli w oleju, na bagnecie nie ma widocznego osadu lub zmiany koloru oleju na bardziej białawy, jaśniejszy, to nie ma powodu do niepokoju - dłuższa trasa, czyli wyższa temperatura przez dłuższy czas, spowodują odparowanie tej emulsji również w odmie. Nie znam tego silnika, ale do odmy zazwyczaj dostęp jest cholernie utrudniony.

Na bagnecie nie ma nic. Czysty olej nie ma śladu tego mleka ani wody. Zwykły czysty olej. Dodam auto nie dymi na żaden kolor. Wg mnie to raczej nie objaw uszczelki bo nie ma na to objawów. Ale przegonie go od czasu do czasu zobaczymy.
    Jarooooo
    Level 11  
    Jeszcze zapytanie gdzie to są świece w tym motorze ? :/ i jakie zapchac
    rob4028
    Level 25  
    Jarooooo wrote:
    Jeszcze zapytanie gdzie to są świece w tym motorze ? :/ i jakie zapchac

sam nie dasz rady :D
    kokolo
    Level 13  
    To tylko nalocik nic sie nie dzieje jak byś z tego korka dał rade dwie kanapki masłem posmarować to byłby problem.