Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korbox Magic - Nie działa pilot jak podłączone HDMI

12 Kwi 2016 20:54 1917 2
  • Poziom 14  
    Witam

Posiadam dekoder do IPTV "Korbox Magic". Nagle pilot do obsługi dekodera przestał działać z odległości większej niż około 80cm. W zasadzie ciężko mi określić od jakiego momentu się to stało, bo to było dosłownie tak nagle - otworzyłem ekran od menu ustawień (bez zmiany żadnego ustawienia) i przestał łapać... Po wielokrotnych próbach zauważyłem zależność, że jak wyłączę telewizor (podłączony przy pomocy hdmi), lub odepnę kabel hdmi, to pilot działa (widzę, że mruga lampka na dekoderze sygnalizująca odebranie sygnału z pilota). Próbowałem dwa różne kable hdmi i jest to samo... Telewizor to Sharp LC32GA8E. Czy ktoś może mi doradzić co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania? Skąd zależność sygnału z pilota z kablem hdmi? Baterie w pilocie są nowe.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Proszę wyłączyć Aquos Link w telewizorze, o ile jest włączony.
  • Poziom 14  
    Niestety, wydaje mi się, że ten telewizor nie posiada tej opcji, gdyż nie widzę w menu ustawień od AQUOS LINK. Również na pilocie nie ma dodatkowych klawiszy funkcyjnych...