Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Zafira 2.0dt z 2000 - Kontrolka zółta auta z kluczem

daria603 13 Apr 2016 08:12 57531 8
    daria603
    Level 8  
    Witajcie zakupiłam opla Zafira 2.0dt z 2000r,autko odpala pięknie,temperaturę trzyma,tylko jest problem bo jak wyprzedzam to zapala się kontrolka auta z kluczykiem po czym ginie,miałam wcześniej disela ale nie umiem ocenic czy jak sie zapala kontrolka to traci moc nie raz trzeba chwile poczekac az sie turbina załczy.Mam także problem nie działa mi wsteczny i podświetlenie tablicy żarówki i bezpieczniki wymienione co może być przyczyną?Proszę o szybką diagnozę bo jeżeli to poważna sprawa zwracam auto do poprzedniego właściciela.
    nici
    Moderator Chiptuning
    Bez diagnozy komputerowej nie wiele zdziałasz z tym kluczykiem.

Jeśli coś nie świeci, bezpieczniki ok i żarówki to może być wiązka a w przypadku wstecznego czujnik w skrzyni biegów.
    daria603 wrote:
    zwracam auto do poprzedniego właściciela.
    Powodzenia.
    daria603
    Level 8  
    Byłam rano u diagnosty na szczęście nic poważnego może to być wiązka lub czujnik a wyskakuje błąd od czujnika stopu,pytanie gdzie on się znajduje żebym mogła go sobie sama wymienić?Pomoże mi ktoś? :)
    daria603
    Level 8  
    Dziękuję bardzo za pomoc :) a orientujecie się ile kosztuje ten czujnik od wstecznego który jest zamontowany przy skrzyni?
    Doradca ProfiAuto.pl
    Level 10  
    Kontrolka auta z kluczykiem świadczy o błędzie w układzie immobilizera. Trzeba zweryfikować stan baterii w kluczyku i wykonać diagnostykę układu zasilania paliwem, ponieważ w pompie VP 44, która jest w tym samochodzie, znajduje się zabudowany immobilizer. Brak mocy jest prawdopodobnie spowodowany problemem w układzie paliwowym.

Przede wszystkim diagnostyka komputerowa to podstawa. Po diagnozie odpowiedź będzie bardziej precyzyjna. Jeżeli chodzi o oświetlenie to wizyta u elektryka jest konieczna, roblem jest pewnie w instalacji. Sprawdzić należy włącznik biegu wstecznego, który jest przy skrzyni biegów.
    Uważam, że sprawa braku mocy jest sprawa poważną i wiąże się z większym wydatkiem.

Pozdrawiam,

Łukasz - Doradca ProfiAuto.pl
    tzok
    Moderator of Cars
    W Astrze 2/ Zafirze nie ma kontrolki "z kluczykiem", jest (zgodnie z opisem w temacie) auto z kluczem. Jest to kontrolka usterki w układzie sterowania silnika niezwiązana z kontrolą emisji zanieczyszczeń (obejmuje również usterkę immobilisera ale nie wyłącznie jego dotyczy).

Opel Zafira 2.0dt z 2000 - Kontrolka zółta auta z kluczem

daria603 wrote:
    orientujecie się ile kosztuje ten czujnik od wstecznego który jest zamontowany przy skrzyni?
    Proponuję wpisać w Google "zafira czujnik wstecznego biegu cena" i się wyjaśni...
    Boogy25
    Level 2  
    Witam podepne się pod temat mianowicie dziś zostałem zszokowany od razu mówię samochód cały czas chodził dobrze do dziś rano odpalił normalnie przejechałem 3km i nagle szok samochód zgasł i nie chce już odpalić zaswiecila się kontrolka samochodu z kluczyki em i taka jakby chłodnica z wentylatorem. Teraz pytanie może ktoś będzie w stanie doradzić co teraz z tym zrobić bo raz czytam że to może moduł wentylatora raz bezpiecznik i raz ze płynu za mało. Miał ktoś taki przypadek? Cały czas świeca się te 2 kontrolki samochód kręci ale nie chce odpalic