Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scherzo 350 a zwrotnice scherzo 200

Brak braku 13 Apr 2016 09:29 1185 8
 • #1
  Brak braku
  Level 12  
  Witam posiadam obudowy i głośniki niskotonowe od scherzo 350 i zwrotnice oraz głośniki sredniotonowe od scherzo 200. Czy to będzie że sobą współgrało, czy lepiej kupić niskotonowe od scherzo 200 ? I jakie do tego kupić głośniki wysokotonowe? Bo słyszałem że oryginalne od scherzo 200 często się palą a ja lubię głośno słuchać muzyki.
 • #2
  wkj
  Level 36  
  Brak braku wrote:
  Witam posiadam obudowy i głośniki niskotonowe od scherzo 350 i zwrotnice oraz głośniki sredniotonowe od scherzo 200. Czy to będzie że sobą współgrało, czy lepiej kupić niskotonowe od scherzo 200 ?

  W scherzo 200 są GDN 20/60, w scherzo 350 GDN 25/80, jak chcesz 20ki wmontować w otwory pod 25ki? Poroniony pomysł moim zdaniem.
  Średnie z 200 podejdą do 350. Zwrotnice po lekkich przeróbkach się nadadzą. Weź oba schematy i porównaj, większość elementów jest taka sama.
 • #3
  Brak braku
  Level 12  
  A czy bez przeróbek zwrotnicy po prostu podłącze niskotonowe od scherzo 350 będzie ok ? Reszta głośników z scherzo 200. Te głośniki różnią się tylko średnica i mocą więc po co ewentualne modyfikacje zwrotnicy ?
 • #4
  wkj
  Level 36  
  Brak braku wrote:
  Te głośniki różnią się tylko średnica i mocą więc po co ewentualne modyfikacje zwrotnicy ?

  No z rzutu okiem owszem, średnica i moc. Ale uwierz mi różnią się szeregiem parametrów.
  Zwrotnicę wsadzisz tą co masz i zagra to, ale jak - loteria = totolotek. Może się spodoba, może będzie kicha.

  Nie masz znów aż tak wiele przeróbek w tych zwrotnicach byś lamentował. Przeróbka zwrotnic jest najsensowniejszym i najtrafniejszym rozwiązaniem.
 • #5
  Brak braku
  Level 12  
  Porównałem schematy i wywnioskowałem że trzeba tylko zmienić kondensator i opornik cewki są takie same ( piszę o głośnikach niskotonowych). A jaki polecacie wysokotonowy, bo jak wcześniej wspomniałem słyszałem że często ulegają spaleniu?
 • #6
  Tomek_Schulz
  Level 13  
  Brak braku wrote:
  A jaki polecacie wysokotonowy, bo jak wcześniej wspomniałem słyszałem że często ulegają spaleniu?


  Zgodny ze schematem..., a spalenia przytrafiają sie na skutek przesterowania sygnalu (np kiepsko nagrany utwór w MP3 puszczony nawet na "pól gwizdka" moze wystarczyc...)Im gorsza jakosc tego czego słuchasz tym wieksza szansa uwalenia wysokotonówki...
  Zawsze mozesz zamontowac żarówkę jako zabezpieczenie (pamietaj że żarówka tez ma rezystancję i analogiicznie tzreba dopasowac zwrotnice). Takie patenty sa w wielu kolumnach, np zg60c201 czy Zeusach. Dajesz żarówke na + przed innymi elementami takimi jak przelaczniki czy kondensatory. Zazwyczaj 12v 21W
 • #7
  Brak braku
  Level 12  
  Czyli właściwie nie muszę dawać żarówki i wsadzić oryginał ? I się o to nie martwić ?
 • #8
  Tomek_Schulz
  Level 13  
  Tylko kilka typów w całej historii Tonsila miało zarówki jako zabezpieczenia, inne szły czasem na samym kondensatorze jako "zwrotnicy" absolutna wiekszośc w ostatnich 40 latach nie miała żadnych takich "patentow" i jakoś graja do dzis. Jesli jednak chesz miec pewnosć to wstawiasz żarówkę (koszt żarówki to ok 4 zł nowa cewka GDWK (zamiennik) to 6 zł. Skalkuluj czy Ci sie oplaca.
 • #9
  Brak braku
  Level 12  
  Nie będę w takim razie wstawiał żaróweczki serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc ;)