Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak wymontować seryjne radio z fiata marea/brawa

arti86 25 Jun 2005 21:03 7265 10
    arti86
    Level 10  
    cześć nie mam pojęcia jak wymontować radio fabryczne z fiata marea bez demolowania tapicerki.jest jakis sposób pomocy...
    Simonne
    Level 16  
    Witam.
    Zrób zdjęcie panela przedniego i zamieść tutaj to może coś pomożemy :)
    Pozdrawiam.
    bestler
    Admin of DIY, Automation
    przecież tego sie chyba "nie da" wymontować :D:D:D Celowo umieściłem w cudzysłowiu, bo czego sie u nas w Polsce nie da ;)
    jarsaw
    Level 23  
    Są do tego specjalne narzędzia, bez tego można podrapać niezłe plastiki wkoło, podjedż do serwisu fiata, to Ci wyjmą.
    orion
    Level 23  
    radio to się wyjmuje bezproblemowo przy pomocy np. cienkich dłogich śrubokrętów lub sztywnych blaszek oczywiście delikatnie bo będą rysy dolny zatrzask podnieść do góry a górny do dołu i wyjdzie
    Hal
    Level 12  
    podaję prosty i bezpieczny sposób -- zaopatrz się w drewniany nożyk do smarowania masmixu i wsuń go od spodu w szczelinę między plastiki;
    przesuwaj go poziomo jednocześnie wsuwając go coraz głębiej; dolne zatrzaski powinny puścić;
    dalej już sobie poradzisz :-)

sposób ćwiczyłem już kilka razy -- żadnych uszkodzeń czy zarysowań w przeciwieństwie do płaskich wkrętaków, które potrafią uszkodzić tworzywo
    Łukasz Pawlik

Level 14  
    Witam!
    Trochę stary temat, ale mam prośbę do kolegi Orion.
    Mógłbyś podać mi model radia którego zdjęcie podałeś w załączniku, lub jeśli posiadasz to schemat? (to jest kaseciak?) Mam złom z tego radia i chciałbym ożywić wyświetlacz ale nie wiem co gdzie jest /dwie kostki połączeniowe i wszystko zakrywa scalak i obudowa wyświetlacza/ Z góry dziękuję Łukasz
    orion
    Level 23  
    O ile dobrze pamiętam jest to radio AD182M schematu niestety nie posiadam
    Łukasz Pawlik

Level 14  
    Dzieki serdeczne. pozdrawiam Łukasz :)