Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Agila A - Podłączenie uniwersalnego sterownika cetralnego zamka?

13 Kwi 2016 13:34 1350 5
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie,

Agila mojej żony ma centralny zamek ale bez sterowania z pilota. Przeczytałem juz kilka postow dot. tego problemu i nawet podłączyłem na próbę uniwersalny sterownik. Działa zamykanie i otwieranie ale nie ma podwójnego ryglowania i przycisk zamykania/otiwierania, znajdujący się w aucie, nie działa.
    Druga sprawa to czy montując taki oryginalny sterownik:
    https://naforum.zapodaj.net/6feb7cd21a6d.jpg.html
    można dokodowac do niego każdy pilot na 433,9MHz?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.
  • Poziom 11  
    Kolorów teraz nie pamiętam, bo robiłem to jakiś czas temu, ale nie działało poprawinie więc nie montowałem na stałe. Po odłączeniu uniwersalego sterownika zamykanie od wewnetrz działa bez problemu. Można jakoś wymusić na sterowniku podanie drugiego impulsu? Z tego co pamiętam to zworką w sterowniku można jedynie wydłużyć impuls.
    Polowałem na oryginał razem z kluczykiem, ale niestety wszystkie dostępne są bez, albo w zestawie ze stacyjką, zamkami itp.
  • Poziom 41  
    Odpuść sobie rygiel.Z racji wieku auta prędzej będziesz miał kłopot z otwarciem zaryglowanych drzwi niż próbą kradzieży.
  • Poziom 11  
    Masz rację, rygiel sobie juz dawno odpuściłem:) zastanawie mnie jedynie dlaczego nie działa zamykanie od wewnątrz. Podejrzewam, że tak czy siak będę go montował, bo znacznie wygodniej jest raz nacisnąć przycisk w pilocie niż 2 razy machać kluczykiem (raz - otwierają się drzwki kierownika, dwa - cała reszta) ale jak jest jakieś proste rozwiązanie problemu to dlaczego nie skorzystać.
    Szkoda tylko, że z orygniałem tyle zachodu, o ile sam sterownik można bardzo tanio kupić tak sprawa pilotów się komplikuje.

Dodano po 1 [minuty]:

@piotrek22101 - ok dzięki, myślalem, że można od razu jakimś sposobem podać podwójny impuls.