Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia II FL - uszkodzenie centralnego zamka + inne

13 Kwi 2016 15:49 1734 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    posiadam Skodę Octavię II FL z 2009r. 1,9 tdi 105 km.
    Przejdę od razu do rzeczy, więc nie fortunnie wpadła mi moneta do gniazdka zapalniczki no i niestety nabroiła sporo.
    Bezpiecznik od zapalniczki spalił się, ale po dłuższej chwili. Wymieniłem go gniazdko działa normalnie.
    Od tego czasu występują problemy:

-lusterka, gdy ustawiam prawe jest ok, gdy włączę lewe wtedy chodzą dwa na raz
    -centralny zamek, przód się zamyka, tył nie, bagażnik nie reaguje (Cały czas zamknięty) - już zamykałem go od środka i tak samo jak z pilota.
    - gdy chcę włączyć spryskiwacze to załączają się przednie wycieraczki i tylne (silnika pompki nie słychać nawet)

Klemy były już odłączane,nic to nie dało. Podpięcie pod komputer wykazało, że są przerwy w obwodzie, bezpieczniki są sprawdzone. Podobno mogło dojść do awarii modułu komfortu. Sprawdzałem kable pod zapalniczka- są ok. Ktoś może zna podobny przypadek? Co może być przyczyną?

Moderowany przez CameR:

Przeczytaj instrukcję obsługi samochodu.
    Lusterka - to normalne
    Wycieraczki - to normalne
    Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    Witam mam podobny problem do twojego, tylko że sam zrobiłem zwarcie w samochodzie i nie działa mi centralny, otwiera tylko drzwi kierowcy a reszta jest zamknięte, możesz podpowiedzieć jak naprawiles u siebie ten problem i jaki koszt tego wyszedł.. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam, ja udałem się do fachowca, były podejrzenia że uszkodził sie moduł komfortu. Najpierw było podłączenie pod komputer, co wykazało, że uszkodzona jest wiązka. Mechanik jednak sprawdził bezpieczniki miernikiem i albo dał "lewego prądu" albo wywołał drugie zwarcie i zadziałało. Jak mowił bezpieczniki były całe, a dalej nie może zdradzać swoich tajemnic.Ogólnie wszystko wrocilo do normy.