Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-X2100W - Nie działa dźwięk z notebooka

13 Kwi 2016 18:20 756 3
 • Poziom 13  
  Witam,
  Mam dylemat gdzie ten post powinien być ale dotyczy kina domowego więc umieszczam go tutaj, jeśli moderator uzna inaczej to proszę o przerzucenie :)

  Sprzęt
  Notebook HP EliteBook 840G1
  Amplituner Denon AVR-X2100W

  Problem
  Notebook jest podłączony do stacji dokującej i dalej poprzez kabel Jack - RCA (Hama 5 metrowy) do amplitunera. Mimo ustawienia w kinie domowym wejścia RCA (Analog) na odpowiednie wejscie (w moim przypadku jest to nr 1) to na panelu sterowania komputera pokazuje brak podłączonych głośników (załącznik)

  Co już sprawdziłem
  Jeśli podłącze normalne słuchawki do stacji dokującej to wszystko działa, gra, jeśli podłącze tanie głośniki też wszystko gra.
  W Ampli podłączyłem pod wejście nr 1 (RCA) magnetofon analogowy, wszystko działa i ładnie gra.

  Jak to zmusić do działania, no bo chyba się da, choć ta nowoczesna technika :)
  Denon AVR-X2100W - Nie działa dźwięk z notebooka
 • Poziom 28  
  Jak podłączysz kabelek jack do kompa i rca do amplitunera, to dźwięk nadal leci z kompa/stacji dokującej? Jeśli tak to po prostu nie wykrywa podłączonego kabla w złączu jack i nic do amplitunera nie jest "wysyłane". Najlepiej skorzystać z wyjścia line out, ewentualnie wymusić włączenie złącza jack.
 • Poziom 13  
  Ad1. nie ma wyjścia Line Out tylko Line In
  Ad2, a Jak to wymusić (Windows 10) ?
  Rozwiązanie, które mnie wprost nie ratuje, ale zawsze to coś
  jak podłącze Jack - RCA do portu w notebooku, nie w stacji dokującej to wszystko działa, choć wolałbym aby było przez stacje dokującą.
 • Poziom 13  
  Problem rozwiązałem, a opisze to dla potomności.
  Rozwiązanie jest banalnie proste a jednocześnie daje dużo lepszą jakość dźwięku niż przez kabelek analogowy, który przenosi szum z wentylatora.
  Rozwiązaniem okazał się BT :) oba urządzenia je posiadają, a skoro działa z iPhone to musi działać i z notebookiem i działa. Komputer wykrywa to jako słuchawki i jak włączam kino to mam z automatu przełączone na kino. Jak kino wyłączę to przełącza się na wew głośniczki.
  Międzyczasie napisałem do polskiego Denona, ale jak poprzednio zero odzewu, smutne to. Sony jest w tym względzie dużo bardziej użyteczne, też 2 problemy i oba w tydzień rozwiązane.