Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-X2100W - Nie działa dźwięk z notebooka

CodeBoy 2014 13 Kwi 2016 18:20 609 3
  • #1 13 Kwi 2016 18:20
    CodeBoy 2014
    Poziom 12  

Witam,
    Mam dylemat gdzie ten post powinien być ale dotyczy kina domowego więc umieszczam go tutaj, jeśli moderator uzna inaczej to proszę o przerzucenie :)

Sprzęt
    Notebook HP EliteBook 840G1
    Amplituner Denon AVR-X2100W

Problem
    Notebook jest podłączony do stacji dokującej i dalej poprzez kabel Jack - RCA (Hama 5 metrowy) do amplitunera. Mimo ustawienia w kinie domowym wejścia RCA (Analog) na odpowiednie wejscie (w moim przypadku jest to nr 1) to na panelu sterowania komputera pokazuje brak podłączonych głośników (załącznik)

Co już sprawdziłem
    Jeśli podłącze normalne słuchawki do stacji dokującej to wszystko działa, gra, jeśli podłącze tanie głośniki też wszystko gra.
    W Ampli podłączyłem pod wejście nr 1 (RCA) magnetofon analogowy, wszystko działa i ładnie gra.

Jak to zmusić do działania, no bo chyba się da, choć ta nowoczesna technika :)
    Denon AVR-X2100W - Nie działa dźwięk z notebooka

0 3
  • #2 13 Kwi 2016 21:27
    WoŹnY
    Poziom 28  

Jak podłączysz kabelek jack do kompa i rca do amplitunera, to dźwięk nadal leci z kompa/stacji dokującej? Jeśli tak to po prostu nie wykrywa podłączonego kabla w złączu jack i nic do amplitunera nie jest "wysyłane". Najlepiej skorzystać z wyjścia line out, ewentualnie wymusić włączenie złącza jack.

0
  • #3 13 Kwi 2016 21:35
    CodeBoy 2014
    Poziom 12  

Ad1. nie ma wyjścia Line Out tylko Line In
    Ad2, a Jak to wymusić (Windows 10) ?
    Rozwiązanie, które mnie wprost nie ratuje, ale zawsze to coś
    jak podłącze Jack - RCA do portu w notebooku, nie w stacji dokującej to wszystko działa, choć wolałbym aby było przez stacje dokującą.

0
  • #4 21 Kwi 2016 13:04
    CodeBoy 2014
    Poziom 12  

Problem rozwiązałem, a opisze to dla potomności.
    Rozwiązanie jest banalnie proste a jednocześnie daje dużo lepszą jakość dźwięku niż przez kabelek analogowy, który przenosi szum z wentylatora.
    Rozwiązaniem okazał się BT :) oba urządzenia je posiadają, a skoro działa z iPhone to musi działać i z notebookiem i działa. Komputer wykrywa to jako słuchawki i jak włączam kino to mam z automatu przełączone na kino. Jak kino wyłączę to przełącza się na wew głośniczki.
    Międzyczasie napisałem do polskiego Denona, ale jak poprzednio zero odzewu, smutne to. Sony jest w tym względzie dużo bardziej użyteczne, też 2 problemy i oba w tydzień rozwiązane.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo