Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G 1.7DTI - Demontaż sterownika pompy wtryskowej

konradek0 13 Apr 2016 21:02 1647 2
 • #1
  konradek0
  Level 2  
  Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem Astry G z silnikiem y17dt. Ostatnio auto coraz trudniej było odpalić aż do początku tego tygodnia, kiedy nie chce już odpalić wcale. Auto "kręci" ale nie może odpalić. Wymieniłem filtr paliwa, po zalaniu go ropą udało się uruchomić silnik, jednak po ok 30 sekundach zaczął tracić obroty i zgasł.. Dalsze próby były bezskuteczne. Sprawdziłem wtryskiwacze, brak jakichkolwiek śladów ropy. Z tego względu podejrzenie padło na sterownik pompy. I tu pojawił się kolejny problem- jedna ze śrub mocujących sterownik jest praktycznie owalna, nie udało mi się jej odkręcić. A miejsca jest tam niewiele. Czy da się zdjąć podstawę, do której przymocowany jest sterownik? Bo w tych warunkach nie mam pojęcia jak zająć się tą śrubą... Dzięki!
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  nawracająca zgaga
  Level 20  
  Trzeba wbić większego torxa albo zluzujesz śrubę przecinaczkiem. Trzecia opcja to dremel, naciąć tarczką rowek i odkręcać bitem płaskim.
 • #3
  konradek0
  Level 2  
  Dziś było kolejne podejście, nieskuteczne.. Nie ma tam zupełnie miejsca na wbicie Torxa, z przecinakiem miałem to samo.. Czy ktoś może zna na tyle ten silnik aby powiedzieć czy jest możliwość zdjęcia sterownika razem z podstawą? Tak aby dało się zawalczyć z tą śrubą poza autem.