Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 1.7DTI - Demontaż sterownika pompy wtryskowej

konradek0 13 Kwi 2016 21:02 633 2
  • #1 13 Kwi 2016 21:02
    konradek0
    Poziom 2  

Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem Astry G z silnikiem y17dt. Ostatnio auto coraz trudniej było odpalić aż do początku tego tygodnia, kiedy nie chce już odpalić wcale. Auto "kręci" ale nie może odpalić. Wymieniłem filtr paliwa, po zalaniu go ropą udało się uruchomić silnik, jednak po ok 30 sekundach zaczął tracić obroty i zgasł.. Dalsze próby były bezskuteczne. Sprawdziłem wtryskiwacze, brak jakichkolwiek śladów ropy. Z tego względu podejrzenie padło na sterownik pompy. I tu pojawił się kolejny problem- jedna ze śrub mocujących sterownik jest praktycznie owalna, nie udało mi się jej odkręcić. A miejsca jest tam niewiele. Czy da się zdjąć podstawę, do której przymocowany jest sterownik? Bo w tych warunkach nie mam pojęcia jak zająć się tą śrubą... Dzięki!

0 2
  • #2 13 Kwi 2016 21:26
    nawracająca zgaga
    Poziom 19  

Trzeba wbić większego torxa albo zluzujesz śrubę przecinaczkiem. Trzecia opcja to dremel, naciąć tarczką rowek i odkręcać bitem płaskim.

0
  • #3 14 Kwi 2016 14:48
    konradek0
    Poziom 2  

Dziś było kolejne podejście, nieskuteczne.. Nie ma tam zupełnie miejsca na wbicie Torxa, z przecinakiem miałem to samo.. Czy ktoś może zna na tyle ten silnik aby powiedzieć czy jest możliwość zdjęcia sterownika razem z podstawą? Tak aby dało się zawalczyć z tą śrubą poza autem.

0